Спостерігач ОПОРИ на виборчій дільниці №070993 зафіксував факт роботи зі списком виборців та видачі бюлетенів одним членом комісії. Після зауваження щодо таких дій на спостерігача поскаржилися у поліцію.

Інцидент трапився у Ковелі. Спостерігач близько 15:35 зафіксував, як процес видачі бюлетенів триває попри присутність за столами 1 представника комісії. Коли спостерігач звернув увагу членкині комісії на те, що видача продовжується, вона запитала, як треба діяти, якщо людині треба відійти.

Спостерігач зауважив, що тимчасово відсутнього члена слід підмінити. Натомість ця ж членкиня комісії зауважила, що так і роблять. Її, мовляв покликали, а «нічого страшного» не станеться, якщо процедуру здійснить 1 член комісії.

Опісля, за словами спостерігача, один із присутніх на дільниці кандидатів викликав поліцію, мотивуючи це тим, нібито спостерігач заважає ДВК працювати. Спостерігач дав пояснення правоохоронцям. У подальшому ОПОРА інформуватиме про розвиток цієї ситуації.

Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого Кодексу України під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки виборчих бюлетенів він отримав. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

Відповідно до пункту 1 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу. У пункті 4 йдеться, що офіційний спостерігач має право здійснювати фото-, відеозйомку та аудіозапис без порушення при цьому таємниці голосування виборців;

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 093 664 26 56, 
 
Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.