ОПОРА повідомляє про нестачу скриньок для голосування на виборчих дільницях, а також недостатнє матеріально-технічне забезпечення. 

Так, в Іванківському районі, селі Воропаївка, ВД №320502 відсутній стаціонарний телефон та оргтехніка (зокрема, відсутній принтер). У Бучанському районі у селі Синяк на ВД №320387 зафіксована недостатня кількість пломб для скриньок (не вистачає однієї пломби). У Богуславі на ВД № 320096 спостерігачі ОПОРИ також зафіксували порушення з матеріально-технічним забезпеченням. У великій дільниці є 4 скриньки для голосування замість необхідних 6.

На дільницях №320883 (у с. Красноліси) та №32086 (у с. Нова Пустоварівка) – наявне порушення з матеріально-технічним забезпеченням. Є лишень по 1 одній скриньці на малу дільницю, замість мінімальних 2.

У Борисполі на ДВК№321194 наявні лише 3 скриньки для голосування, однак таких має бути 6. Інші урни вилучили, бо й досі відсутні вушка для пломбування.

На ДВК№321339 у місті Переяслав наявні тільки 4 кабінки для голосування, однак таких  має бути 6.

Згідно з ч. 6 ст. 62 Виборчого кодексу України «Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок».

Згідно ч. 5 ст. 62 Виборчого кодексу України приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

email: oleksii.riepik@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)