Кандидат у депутати Запорізької міськради написав заяву до поліції  у зв’язку із тим, що його можливо звільнили з роботи через політичну діяльність А кандидат на посаду міського голови Запоріжжя висловив підозри, що комунальний телеканал надає ефіри лише одній з політичних сил.

23 жовтня в дописі у Facebook до ОПОРИ звернувся кандидат у депутати Запорізької міської ради та Запорізької районної ради від політичної партії «Європейська Солідарність» Віктор Дерев’янко. Він повідомив, що був дискримінований роботодавцем через свої політичні погляди. Про обставини ситуації розповів, що спитав дозволу відпроситися з роботи раніше, щоб отримати кандидатські посвідчення. У відповідь почув, що ця компанія є «аполітичною» і до неї не приймають на роботу людей, які займаються політикою. Внаслідок цього його попросили написати заяву на звільнення. Як зазначає в дописі Віктор Дерев’янко, раніше до нього як працівника претензій не було. Текст повідомлення він проілюстрував скріном спілкування з представницею компанії.

ОПОРА звернулася за роз’ясненнями інциденту до піар-менеджерки компанії «Місто для людей – Запоріжжя» Ксенії Чепенко, яка комунікувала із Віктором Дерев’янком в описаній ситуації.  В телефонній розмові вона зазначила, що наразі ця особа ще не звільнена. А причиною для звільнення стало порушення ним субординації у спілкуванні з колегами і те, що він набрав нуль балів згідно з системою оцінювання роботи «індивідуальний план розвитку».

Цього ж дня ОПОРА зустрілася із Віктором Дерев’янком і він зазначив, що звернувся із заявою до Олександрівського відділення поліції щодо можливих ознак порушення скоєних проти нього.

В національній поліції підтвердили, що заява Віктора Дерев’янка внесена до журналу єдиного обліку.

Також ввечері 23 жовтня до ОПОРИ звернувся кандидат у міські голови Запоріжжя від політичної партії «Сила людей» Денис Тарасов. В коментарі у телефонній розмові він зазначив: «У нас є комунальне підприємство «Телеканал Z», який за наші бюджетні кошти утримується. При цьому вони транслювали лише виступи чинного міського голови і кандидатів, які балотуються від його партії. І жодному іншому кандидату від жодної іншої партії вони не надали рівних умов для виступу, для ефірів. Тому ми вчора зранку офіційно подали заяву їм, щоб вони виконали умови Виборчого кодексу і так само забезпечили рівні права для мене як кандидата. До цього часу поки що жодної відповіді від телеканалу не було». 

ОПОРА неодноразово в різний спосіб намагалася зв’язатися із головним редактором «Телеканалу Z» Олександром Коваленком, щоб отримати роз’яснення, однак взяти коментар у нього не вдалося. Уточнимо, що як зазначається на сайті цього медіа, його юридична назва – комунальне підприємство «Муніципальна телевізійна мережа», а засновником каналу є Запорізька міська рада.

За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.