ОПОРА отримала повідомлення, що у місті Ромни (Сумщина) офіс партії «За майбутнє» розміщений у місці, біля якого зупиняється громадський транспорт. Представник партії називає такі заяви провокацією, а начальник управління ЖКГ Роменської міськради пояснює, що місця зупинок громадського транспорту в місті офіційно ще не затверджені.

Головний офіс партії «За майбутнє» у місті Ромни розміщений у місці, яке нагадує зупинку громадського транспорту. Приміщення має вивіску з написом «Політична партія «За майбутнє»», а поруч на стінці біля лави, де пасажири очікують на свій транспорт, знаходиться дошка оголошень з фото та іменами кандидатів, що балотуються від партії на місцевих виборах.

У коментарі ОПОРІ представник партії «За майбутнє» у Ромнах Євгеній Лузан сказав: «Офіційно заявляю, що це провокація. Знову і знову провокація. Мені вже набридло відписуватись від провокацій. Жодного разу ми не порушили законодавство. Наші конкуренти приходять до вас і в поліцію та пишуть будь-які кляузи».

У свою чергу, начальник управління житлово-комунального господарства Роменської міської ради Олександр Шевченко пояснив, що відповідно до умов договору між міськрадою та розробником схеми дорожнього руху, виконавець мав погодити схему у ДПС області. «Він (план зупинок громадського транспорту – ОПОРА) фактично є, він (розробник – ОПОРА) привіз нам його непогоджений, але ми повернули його назад для того, щоб він його погодив», - заявив Олександр Шевченко. Крім того, посадовець вказав, що «Офіційно там зупинка є, але це приміщення чи воно належить до зупинки, чи до магазину – я не готовий вам сказати. Тобто зупинка це одне – це наше, а там же магазин був. Скоріше за все, власник його здав в оренду, але це приміщення приватне. Це приміщення не міської ради, не міської влади, і управління ним не оперує, бо воно не у нас на балансі». Зауважимо, що дорожній знак, який позначає зупинку, знаходиться за кілька метрів від офісу партії і місця, де фактично зупиняється громадський транспорт.

Як пояснила координаторка спостереження ОПОРИ за виборами в Сумській області Ольга Коренєва, ситуація, яка склалась з розміщенням партійного штабу, є доволі неоднозначною.  Зокрема, далеко не всі політичні партії – учасниці виборчого процесу і навіть місцеві органи влади враховують положення виборчого законодавства, які забороняють розміщення агітаційних матеріалів на зупинках громадського транспорту. Тим не менш, у конкретній ситуації, з огляду на відсутність у місті Ромни затвердженої схеми дорожнього руху та на те, що знак зупинки громадського транспорту знаходиться трохи далі від місця, де фактично зупиняється цей транспорт, однозначно сказати чи наявне порушення доволі складно.

Зауважимо, що відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України, розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.

 

За коментарями звертайтеся:
Ольга Коренєва, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.: (066) 931 23 56
e-mail: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)