Місцевий осередок політичної партії «Наш край» оприлюднив агітаційні відеоролики за участі керівників та працівників районних комунальних підприємств. У цих відео керівники закладів закликають підтримати чинного голову Козятинської районної ради Віктора Слободянюка як кандидата на посаду Козятинського міського голови.

Так, 14 жовтня на сторінці «НАШ КРАЙ Козятинщина» у соцмережі «Facebook» було оприлюднено відеоролик із підписом «Районний Будинок культури». На початку відео демонструється заставка з написом «Наш край. Політична партія. Вінниччина», далі відзнято колектив Будинку культури на тлі входу до цієї установи. Жінка, яку в титрах позначено «Мар’янчик Тетяна Олександрівна – директор комунального закладу «Козятинський районний будинок культури» Козятинської районної ради», розповідає про підтримку з боку голови районної ради Віктора Слободянюка, завдяки якій зроблено ремонти у цьому та інших закладах культури району, виділяються кошти на закупівлю обладнання та «проводяться гарні заходи».

«Особисто я і весь колектив районного будинку культури підтримують Віктора Миколайовича Слободянюка, який іде на міського голову Козятинської громади. Бажаємо йому удачі і голосуєм за Віктора Миколайовича Слободянюка», - зазначає директорка будинку культури наприкінці відео.

Також на сторінці «НАШ КРАЙ Козятинщина» 14 жовтня розміщено відеоролик із аналогічною заставкою та з підписом «Районний ЦПМСД – що змінилось за 5 років». У цьому відео знялись медичні працівники у приміщенні закладу охорони здоров’я. Жінка, яку в титрах названо «Любченко Валентина Петрівна – головний лікар комунального підприємства «Козятинський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Козятинської районної ради» також дякує за підтримку голові районної ради Віктору Слободянюку, називає його засновником закладу, розповідає про те, що зроблено в ЦПМСД за кошти, виділені районною радою тощо.

«Я думаю, що Віктор Миколайович разом з своєю командою нам буде в цьому сприяти і допомагати. Тому медичні працівники, комунальне підприємство «Козятинський районний медичний центр» буде підтримувати його в виборах на міського голову і просить, хто хоче, щоб у нас було щось краще в медицині, в освіті, в культурі, щоб наше місто було визнано одним з найкращих міст для проживання людей, підтримати Віктора Миколайовича і його команду», - сказала головна лікарка.

На цій же фейсбук-сторінці оприлюднено відеоролик, у якому в. о. завідувача комунального підприємства «Районна аптека «Надія» Козятинської районної ради Наталія Свідерська говорить: «За сприяння голови районної ради Віктора Миколайовича було створено та відкрито комунальне підприємство «Районна аптека «Надія», а також було відкрито аптечний пункт, структурний підрозділ цієї аптеки, на базі Центральної районної лікарні, який працює цілодобово. Дякуємо йому за підтримку, а також підтримуємо його».

Як зазначено на сайті ЦВК, голова Козятинської районної ради Віктор Слободянюк зареєстрований кандидатом на посаду Козятинського міського голови від осередку політичної партії «Наш край».

«Немає чіткої процедури щодо запобігання зловживанню адміністративним ресурсом. Проте, у даних випадках чітко прослідковується кадровий адміністративний ресурс. Зокрема, є частина 12 статті 57 Виборчого кодексу України, де йдеться про те, що забороняється залучати до агітації підлеглих осіб, а тут і головна лікарка, і директорка будинку культури беруть участь в агітації за кандидата, долучаючи до цього персонал комунальних закладів», - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Згідно з ч. 5 ст. 51 Виборчого кодексу України, до передвиборної агітації відноситься в тому числі і використання символіки, гімну, розпізнавальних знаків, передвиборних гасел. 

Відповідно до частини 12 статті 57 Виборчого кодексу України кандидатам на відповідних виборах, які займають посади, у тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування, державних, комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях, військових частинах (формуваннях), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)