На офіційному сайті Вінницької центральної районної клінічної лікарні опублікували передвиборчу програму політичної партії «Європейська солідарність» та розмістили агітацію за кандидата у депутати районної ради.

Як повідомляє ОПОРА, 13 жовтня на сайті була розміщена передвиборча програма Вінницької територіальної організації політичної партії «Європейська солідарність» для участі у чергових виборах депутатів Вінницької обласної ради 25 жовтня 2020 року із гаслом «Збудуймо Європу в нашій громаді».

Також у публікації розміщено агітаційний матеріал на користь кандидата у депутати до Вінницької районної ради Олександра Кривов’яза із написом: «ЄС. Європейська Солідарність Вінниччина. Обирай кращих. Обирай ЄС. Кривов’яз Олександр Леонідович. Кандидат у депутати до Вінницької районної ради. Округ №8. Лідер списку кандидатів у депутати Вінницької обласної ради від партії «Європейська солідарність» - Андрій Гижко».

На сайті лікарні розміщена інформація, що Олександр Кривов’яз є головним лікарем цієї установи. Також вказано, що Вінницька центральна районна клінічна лікарня є комунальним некомерційним підприємством Вінницької районної ради.

На момент виходу публікації ОПОРІ не вдалося взяти коментар у кандидата в депутати до Вінницької районної ради Олександра Кривов’яза. ОПОРА залишає за ним право висловитися з приводу цієї ситуації та опублікує коментар, якщо його буде надано.

Згідно з частиною 5 статті 51 Виборчого кодексу України, до передвиборної агітації відноситься в тому числі і використання символіки, гімну, розпізнавальних знаків, передвиборних гасел. 

Відповідно до частини 12 статті 57 Виборчого кодексу України кандидатам на відповідних виборах, які займають посади, у тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування, державних, комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях, військових частинах (формуваннях), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)