За інформацією керівництва Харківської обласної, районних та міських  виборчих комісій, які є центрами новоутворених районів, ряд кандидатів у депутати та кандидатів на посаду міського голови у встановленні строки відмовились від балотування. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ та сайт ЦВК.

В Харківську обласну раду відмовились балотуватись кандидати шість кандидатів. Зокрема, Наталя Шабатура та Катерина Лазоренко відмовилися балотуватися від місцевої організації партії «Слуга Народу», Вадим Поздняков («Європейська Солідарність»), Марк Довгань («Блок Світличної Разом!»), Валерій Ульченко («Партія Шарія»), Володимир Рожанський («Блок Кернеса - Успішний Харків»).

Балотуватися в Харківську міську раду передумали відразу 11 кандидатів від місцевої організації “Партії Шарія”: Ірина Карась, Кристина Халінкова, Владислав Коновалов, Тетяна Альошечкина, Тетяна Крамаренко, Валерій Ульченко, Владлена Кущова, Марина Попова, Карина Мартиросян, Ганна Бодікова, Олена Канівець.

Крім того, в міську раду передумали балотуватися два кандидати від “Слуги народу”: Вячеслав Красніков, Костянтин Пасічний.

Також, на посаду Харківського міського голови передумав балотуватися самовисуванець Михайло Добкін.

Олександр Счисльонок відмовився від висування на посаду Чугуївського міського голови.

В Зачепилівську селищну раду відмовилися балотуватися п’ять представника партії “Опозиційна платформа - За Життя”: Володимир Баклагін, Мирослава Комаревська, Василь Кутицький, Анатолій Рудіян, Микола Чепель. Також передумали йти в депутати представниця партії “Наш Край” Віола Нацвлішвілі.

В Роганську селищну раду відмовилася балотуватися Світлана Дегтярьова від партії “Блок Кернеса - Успішний Харків”, Максим Кочетов та Вікторія Макєєва від партії “За Майбутнє”.

В Лозівську районну раду відмовився балотуватися Олександр Савчук від місцевої організації партії «Опозиційна платформа - За життя».

В Мереф’янську міську раду передумав балотуватися представник партії “Блок Світличної Разом!” Євген Бескровний.

В Південноміську міську раду передумала балотуватися Олена Кондратович від “Європейської солідарності”.

Згідно з ч. 13 ст. 242 Виборчого кодексу «у разі скасування реєстрації кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або вибуття такого кандидата з балотування, скасування реєстрації усіх кандидатів у депутати від організації партії у єдиному багатомандатному окрузі у період виготовлення виборчих бюлетенів або після виготовлення виборчих бюлетенів, але за проміжок часу, в який неможливо здійснити передрукування виборчих бюлетенів після виготовлення виборчих бюлетенів, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня. Копія такого рішення невідкладно передається територіальною виборчою комісією до Центральної виборчої комісії.

Рішення виборчої комісії невідкладно передається відповідним територіальним виборчим комісіям для передачі дільничним виборчим комісіям або безпосередньо дільничним виборчим комісіям для внесення відповідних змін до виборчих бюлетенів дільничними виборчими комісіями.

Про зміни, внесені до виборчого бюлетеня, повідомляється кожному виборцю під час видачі виборчого бюлетеня.

Такі зміни за рішенням територіальної виборчої комісії вносяться до виборчих бюлетенів членами дільничних виборчих комісій з використанням штампа "Вибув" на засіданні дільничної виборчої комісії. Вносити зміни до виборчого бюлетеня без рішення виборчої комісії забороняється.

Форма, порядок виготовлення, зберігання та передачі виборчим комісіям штампа "Вибув" затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за двадцять шість днів до дня чергових місцевих виборів. Відповідна виборча комісія не пізніш як за сім днів до дня виборів забезпечує виготовлення таких штампів або використовує штампи, які були виготовлені раніше.

Про проставлення на виборчому бюлетені штампа "Вибув", що засвідчує внесення змін до виборчого бюлетеня, дільничні виборчі комісії невідкладно письмово повідомляють територіальну виборчу комісію, що прийняла рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня.

Член дільничної виборчої комісії під час видачі виборчого бюлетеня повідомляє кожному виборцю про зміни, внесені до виборчого бюлетеня.

Штамп "Вибув" передається дільничним виборчим комісіям одночасно з рішенням територіальної виборчої комісії про скасування реєстрації усіх кандидатів у депутати від організації партії у єдиному багатомандатному окрузі, скасування реєстрації кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, про вибуття такого кандидата з балотування та про внесення в зв’язку з цим змін до виборчого бюлетеня.

Використання штампа "Вибув" дільничною виборчою комісією без отримання відповідного рішення територіальної виборчої комісії забороняється».

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: +38 099 788 3660                

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер