В одному з районів обласного центру вісім представників політичної партії «Пропозиція» провели суботник із благоустрою дитячого майданчика.  Під час заходу вони були одягнені в футболки з символікою партії, яка є суб’єктом виборчого процесу. За фактом можливого порушення Виборчого кодексу України спостерігач Громадянської мережі ОПОРА звернувся з заявою до поліції.

25 вересня соціальній мережі Facebook з’явилось оголошення про захід «Благоустрій дитячого майданчику за адресою Космонавтів, 124» з логотипом партії «Пропозиція». Варто наголосити, що ця партія стала суб’єктом виборчого процесу 20 вересня. «Команда «Пропозиції» продовжує благоустрій Інгульського району. Запрошуємо місцевих мешканців, небайдужих містян долучитися до ремонту дитячого майданчика, який знаходиться за адресою Космонавтів, 124. Не залишайте поза увагою цей захід, давайте робити разом маленькі справи заради великого майбутнього!!!» − зазначалося в оголошенні.

26 вересня, о 10.00, за вказаною адресою семеро людей, одягнених у білі футболки з написом «Пропозиція. Політична партія» на чолі з зареєстрованим кандидатом в депутати Миколаївської міської ради Максимом Коваленком розпочали прибирання дитячого майданчика, повідомляє спостерігач ОПОРИ. До них долучилися ще троє місцевих жителів. Прибирання тривали більше двох годин. За цей час учасники заходу прибрали траву з дитячого майданчику, спиляли частину кущів та дерев, що розрослися, повісили сітку на баскетбольне кільце та два канати на ігрові металеві конструкції. За словами учасників акції, незабаром мала приїхати машина з піском для пісочниці.

Згодом у соціальній мережі Facebook з’явився фотозвіт із заходу. На одній з фотографій люди в футболках із назвою партії «Пропозиція» стоять на фоні дитячого майданчика та білборда з зображенням кандидата в депутати Миколаївської міської ради Максима Коваленка, над фотографією підпис: «Початок благоустрою є, далі буде!!».

Як прокоментував спостерігачу ОПОРИ кандидат у депутати Миколаївської міської ради Максим Коваленко, «він і його команда ніяких послуг жителям не надавали, і він не вбачає у прибиранні дитячого майданчику жодних порушень Виборчого кодексу України».

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу України надання будь-яких робіт або послуг зі або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії заборонено. Тому за фактом можливого порушення Виборчого кодексу України спостерігач Громадянської мережі «ОПОРА» 27 вересня звернувся з заявою до поліції.

Відповідно до частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

 

За додатковою інформацією звертайтеся:

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)