Представляючи потенційних кандидатів від партії «За майбутнє» на Прикарпатті, народний депутат сьомого та восьмого скликань Олександр Шевченко акцентує увагу на будівництві автошляхів. Окрім того,  представники Громадянської мережі ОПОРА зафіксувати наліпки «За майбутнє» на техніці, яку використовують для ремонту доріг державного значення на Прикарпатті.

Депутат Верховної Ради України сьомого та восьмого скликань Олександр Шевченко впродовж останнього тижня активно розповідав мешканцям області про ремонти доріг на Прикарпатті, представляючи ймовірних кандидатів на місцевих виборах від партії «За майбутнє».

Наприклад, у Верховині 9 вересня нардеп, представляючи членів своєї команди, – Уляну та Андрія – зазначив, що ці люди будуть боротися за майбутнє Верховинщини.

«Хочу вам сказати – хочете якісного ремонту доріг, хочете підйомників – голосуйте за Леонідовича (Олександра Шевченка – авт.), голосуйте за Сухарчука (чоловіка, якого Шевченко представив Андрієм – авт.)­, за команду «За майбутнє», – сказала жінка, яку Шевченко представив Уляною.

Разом з тим на офіційному сайті Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області можна знайти інформацію про те, що у Верховинському районі на завершенні два об’єкти: капітальний ремонт автодороги Р-62 Криворівня – Чернівці на км 0+000 – 13+000 та поточний середній ремонт автошляху Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський. Ремонт проводиться за кошти, які були виділені з Державного бюджету. Зокрема, у червні відбувся тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-24 Татарів-Косів-Коломия-Борщів-Кам’янець-Подільський.

Переможцем торгів стало ТОВ «ПБС», яке уклало угоду на 1 млрд 264 млн гривень. Згідно із додатковою угодою №1 від 14 липня 2020 року було зменшено суму договору до 1 млрд 191 млн гривень. Зокрема, цьогоріч мало бути профінансовано 49 млн гривень, а решту суми компанія повинна отримати у 2021 році. Проте вже у серпні була укладена п’ята додаткова угода, згідно з якою цьогоріч на ремонт дороги ТОВ «ПБС» отримає із Держбюджету 268 млн гривень.

10 вересня на Facebook-сторінці Олександра Шевченка з’явилося ще одне відео, де політик розповідає про ремонт дороги між селами Сороки та Чернятин на Городенківщині.

«Дорога відновлюється компанією ПБС та нашою командою», – зазначає на відео Шевченко та представляє потенційного кандидата на посаду голови Городенківської  міської громади від партії «За майбутнє» Івана Візінського.

Про ремонт цієї дороги у Facebook також згадав керівник Служби автомобільних доріг області Василь Буджак.

«156 кілометр дороги Р-24 «Татарів-Кам’янець-Подільський» поблизу Чернятина в Городенківському районі змінюється на очах, – пише Буджак. – Ще 3 вересня дана ділянка дороги не приваблювала, а вже 5 вересня від старого латаного-перелатаного дорожнього покриття не залишилось й сліду».

Разом з тим на сторінці Шевченка є відео, де він разом із Василем Буджаком розповідають про ремонт.

12 вересня представники ОПОРИ саме на дорозі Р-24 поблизу села Чернятин зафіксувала техніку із наліпками «За майбутнє».

Крім того, ще 22 серпня Василь Буджак на своїй сторінці у Facebook розповідав про ремонт дороги у селищі Кути, а 11 вересня ОПОРА на цій же дорозі зафіксувала техніку з наліпкою «За майбутнє».

Також 10 вересня на сторінці у Facebook Олександра Шевченка розміщено відео, де він презентує свою команду вже у Коломиї. 

«Відремонтувати всі дороги у Коломиї за кілька років — це абсолютно реально. Якщо обрати до влади відповідальних людей. Вже завтра почнуть укладати верхній шар асфальту на вулиці Шевченка. Команда «За майбутнє» докладе всіх зусиль, щоб це місто стало інвестиційно привабливим, містом майбутнього наших дітей», — написав політик публікуючи чергове відео.

11 вересня було опубліковане спільне відео Олександра Шевченка та Назарія Тодоріва – потенційного кандидата на посаду міського голови Коломиї від партії «За майбутнє».

«Підтримаєте цього молодого чоловіка (Назарія Тодоріва – авт.) ми допоможемо сформувати йому потужну команду. Друзі, не гайте часу, думайте швидше, приходьте на вибори та підтримайте нашу команду», – каже на відео Олександр Шевченко.

А 14 вересня Олександр Шевченко опублікував фото з місця ремонтних доріг у селищі Заболотів. На них також видно дорожню техніку з наліпками «За майбутнє».

«Друзі! Маю приємні новини! Щойно у Заболотові почали влаштування верхнього шару асфальтобетону ЩМА-15. Це один з тих об’єктів, який не вдалося завершити у попередні роки. Але завдяки спільній роботі нашої команди процес запущено», – йдеться в дописі.

Фото зі сторінки Олександра Шевченка

Відтак ОПОРА звернулась із запитом до керівника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Василя Буджака щодо роз’яснень про джерела фінансування ремонту вище згаданих автомобільних доріг.

«Навіть на етапі дочасної агітації, піар на бюджетних коштах потенційними кандидатами порушує принцип конкуретності  та  суперечить демократичним  стандартам  проведення виборів», – каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.

Згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу, передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер