За місяць роботи склад обласної, районних та міських комісій у Харківській області оновився на 20%. Найбільше своїх представників у ТВК замінила «Опозиційна платформа – За життя» – 20 осіб. Загалом 26 партій зробили 94 заміни в 25 територіальних виборчих комісіях.

10 серпня Центральна виборча комісія прийняла рішення про утворення та формування особового складу 1 обласної, 7 районних та 17 міських територіально виборчих комісій у Харківській  області. З цього часу ЦВК прийняла 11 постанов про зміни у складі ТВК.  Станом на 15 вересня заміни членів ТВК відбулися у 25 комісіях.

Найбільша кількість замін відбулася в обласній ТВК, відбулося 10 замін з 18 членів комісії. Хоча й не всі члени комісії, які прийшли після заміни, виявилися новими. Так, Інна Нурмагомедова була заступником голови ТВК від партії «Європейська Солідарність». 4 вересня Нурмагомедову замінили на Маргариту Недашковську. А вже 11 вересня Нурмагомедова увійшла знову до складу комісії вже від партії «Зелена планета». Вона замінила Наталію Кондак.

Всього в обласній, районних, міських територіальних виборчих комісіях на Харківщині працює 451 особа. З них замінили 94. Всіх за рішення суб’єктів подання. Тобто, впродовж серпня – початку вересня склад членів ТВК змінився на 20,8%.

Кількість змін у комісіях виглядає наступним чином:

З 61 політичної сили, яка висунула своїх представників у ТВК, 26 провели заміни. Найбільше подань зробили «Опозиційна платформа – За життя» – 20 осіб, що становить 21,2% від усіх замін на Харківщині. Далі йдуть «За майбутнє» – 16 осіб та ВО «Батьківщина» – 10 осіб.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Згідно з частиною 4 статті 208 подання про заміну члена виборчої комісії під час виборчого процесу, а також у період з моменту формування складу територіальних виборчих комісій до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів підлягає обов'язковому розгляду у п'ятиденний строк, але не пізніше останнього дня перед днем голосування.

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: +38 099 788 3660            

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)