У соціальній мережі Facebook з’явився відеоролик обласного осередку політичної партії «Слуга народу», у якому, зокрема, знявся голова Вінницької обласної державної адміністрації та його заступниця.

Так, у відеоролику, який є політичною рекламою партії «Слуга народу», беруть участь голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та заступниця голови ОДА Наталя Заболотна.

Відео на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook розмістила народна депутатка України від політичної партії «Слуга народу» Ірина Борзова.

У відеоролику на 01:21 секунді голова ОДА Сергій Борзов говорить: «Ми реалізовуємо президентську програму «Велике будівництво». По всій області будуються дороги. Сьогодні проводимо капітальний ремонт ста кілометрів. Будують мости та сільські дороги. Завдяки президентській програмі на Вінниччині відкриють оновлені дитячі садки, школи та спортивні споруди. На це з державного бюджету виділено понад 144 мільйони гривень. Не зупиняємося. Будуємо разом».

На 02:33 секунді говорить заступниця голови ОДА Наталя Заболотна: «Соціальною роботою та молодіжною політикою займаюсь майже 20 років і знаю, наскільки важливо підтримувати соціальну сферу. Це наше піклування про тих, хто цього потребує. Це діти, молодь, літні люди. За ці два роки 150 дітей-сиріт отримають власне житло. Ми будуємо два будинки сімейного типу. Вперше в області з’являться два малих групових будиночки для дітей-сиріт з інвалідністю. Для цього держава виділила 75 мільйонів гривень. І ще ми маємо піклуватися про наше майбутнє, тому якісна, доступна і сучасна освіта – це наш пріоритет».

«Участь керівництва ОДА в цьому відеоролику порушує принципи рівності та неупередженості. Наразі це відео не може вважатися передвиборчою агітацією, оскільки агітаційна кампанія у рамках місцевих виборів офіційно стартує лише 5 вересня. Проте наприкінці ролика бачимо гасло «Зе!Місцеві. Слуга народу», яке партія використовує і на своїй зовнішній рекламі», - зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу», політична реклама - інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії (організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії (організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого) значення. До політичної реклами належать також використання символіки або логотипів політичних партій (організацій партій), повідомлення про підтримку політичною партією (організацією партії) видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах політичної партії (організації партії).

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366
 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.