10 серпня у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт, що вносить зміни до Виборчого кодексу. Загалом він виправляє технічні недоліки в тексті Виборчого кодексу, проте є одна новела, яка викликає певні побоювання.

За словами старшої радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольги Коцюруби, законопроєкт усуває певні неточності, які виникли внаслідок поспішності внесення змін до Виборчого кодексу. Наприклад, з тексту було викреслено згадки про вибори старост; до ЗУ "Про місцеве самоврядування" в статтю, що регулює систему органів місцевого самоврядування, повернулись обласні та районні ради; врегульовано питання, коли в автобіографії кандидатів відсутні обов'язкові відомості кандидата і що тоді має бути вказано в інформаційному плакаті, буклеті та бюлетені; визначено, що скарга не підписана електронним підписом не буде прийматись; збільшується дозволений розмір вартості матеріалів передвиборної агітації до 63,06 грн.

"Загалом законопроєкт виправляє певні технічні недоліки, які містяться в тексті Виборчого кодексу, проте є одна новела, яка може викликати певні побоювання чи запитання. Тепер міська організація політичної партії, яка входить до складу районів, а це зараз всі міста обласного значення, може висувати кандидатів до відповідної міської ради лише у випадку, якщо такого подання не було від районної організації. До прикладу, Львівська міська організація політичної партії не зможе подати кандидатів до Львівської міської ради, якщо це вже зробила організація районного рівня", - розповіла Ольга Коцюруба.

Радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк розповів про те, що зміниться як для кандидатів і партій, так і для виборців. Зокрема, кілька нестандартних варіацій заповнення бюлетенів нової форми пропонують вважати дійсними.