Протягом лютого мажоритарники з Івано-Франківщини 18 разів були ініціаторами законотворчих ініціатив. Парламентарі 11 разів були ініціаторами законопроєктів та 7 разів ініціаторами проєктів Постанов. Таким є дослідження Громадянської мережі ОПОРА, яке є продовженням аналізу діяльності активності мажоритарників Прикарпаття у період з вересня 2019 по січень 2020 року, яке було опубліковане минулого місяця у рамках реалізації проекту «Регіональний порядок денний для народних депутатів».

Всі зареєстровані законотворчі ініціативи є результатом колективного законотворення. Індивідуальних законотворчих ініціатив протягом лютого депутати не реєстрували. Внесення поправок до законопроєктів теж є частиною законотворчого процесу, але цим інструментом протягом лютого парламентарі не користувалися. У лютому жодна з зареєстрованих прикарпатськими депутатами законотворчих ініціатив не здобула парламентської підтримки і не набула чинності.

З депутатськими запитами до органів влади мажоритарники з Івано-Франківщини звертались 10 разів, всі депутатські запити були адресовані Кабінету Міністрів України. Протягом лютого цим парламентським інструментом скористалися 5 з 7 народних депутатів. Найчастіше це робила Оксана Савчук (6 запитів), тоді як інші чотири обранці скерували лише по одному запиту.

Загалом, протягом лютого прикарпатські мажоритарники 13 разів виступали під час пленарних засідань Верховної ради. Найактивніше цим правом користувався Ігор Фріс – 8 виступів. Четверо парламентарів цим правом не скористалися жодного разу.

Усі 100% планетарних засідань  парламенту відвідали п’ятеро народних депутатів – Ігор Фріс, Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович і Володимир Тимофійчук. Усі засідання профільних комітетів відвідало четверо прикарпатських мажоритарників, а саме Оксана Савчук, Ігор Фріс, Олександр Матусевич і Зіновій Андрійович. Більшу половину пленарних засідань пропустив Андрій Іванчук. П’ятеро мажоритарників Івано-Франківщини брали участь від 90% до 98% активних голосувань, тоді як у Андрія Іванчука цей показник становить лише 17%.

Участь у засіданнях комітетів, пленарних засіданнях Ради та участь у голосуваннях

У лютому Верховна Рада провела 13 пленарних засідань. Зареєстрованими на всіх засіданнях були Ігор Фріс, Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович і Володимир Тимофійчук. Показник присутності на засіданнях Оксани Савчук становить 69%, вона була присутньою на 9 з 13 засідань. Найнижчий показник відвідування засідань парламенту у Андрія Іванчука – 46%. Цей парламентар, який був присутній на 6 засіданнях, а пропустив 7 засідань Верховної Ради України.

Для оцінки участі народних депутатів у розгляді законотворчих ініціатив важливим також є показник участі у голосуваннях (сума усіх голосувань депутата «за», «проти» і «утримався» за питання порядку денного). Загалом протягом лютого під час 13 пленарних засідань відбулось 784 голосування. Найвищий показник участі у голосуваннях у Володимира Тимофійчука – 98%, Олександра Матусевича – 97% і Зіновія Андрійовича – 96%.  У Ігоря Фріса цей показник становить 93%, у Едуарда Прощука – 90%, а в Оксани Савчук – 58%. Найнижчий показник участі у голосуваннях в Андрія Іванчука, який був учасником 17% активних голосувань.

У лютому комітети, в яких працюють Ігор Фріс (комітет з питань правової політики), Едуард Прощук і Зіновій Андрійович (комітет з питань екологічної політики та природокористування), провели по два засідання. Всі засідання комітету відвідали Ігор Фріс та Зіновій Андрійович, а Едуард Прощук відвідав одне з двох засідань свого комітету. Комітет з питань транспорту та інфраструктури, членом якого є Оксана Савчук, провів три засідання, і на всіх трьох депутатка була присутня. Комітет з питань аграрної та земельної політики, в якому працюють Олександр Матусевич і Володимир Тимофійчук, теж провів три засідання. Учасником всіх трьох засідань був Олександр Матусевич, а Володимир Тимофійчук відвідав два засідання. На момент аналізу Андрій Іванчук не був включений до складу жодного з комітетів Верховної Ради України, а тому у даному досліджені цей його показник діяльності не брався до уваги.

При визначенні показника присутності на засіданнях профільних комітетів, до складу яких входять мажоритарники з Івано-Франківщини, бралися до уваги лише ті засідання, щодо яких оприлюднені протоколи засідань.

Законотворча активність

У лютому мажоритарники з Івано-Франківщини 18 разів були ініціаторами законодавчих ініціатив – 11 законопроєктів і 7 проєктів Постанов. При розробці і реєстрації законотворчих ініціатив використовували практику колективного законотворення. Індивідуальних законотворчих ініціатив протягом цього періоду парламентарі не реєстрували. Найвищий показник законотворчої активності у Едуарда Прощука і Зіновія Андрійовича, які протягом лютого були співавторами 4 законотворчих ініціатив. Едуард Прощук співавтор 3 законопроєктів і 1 проєкту Постанови, а Зіновій Андрійович є серед ініціаторів 2 законопроєктів і 2 проєктів Постанов. Оксана Савчук була ініціаторкою 2 законопроєктів і 1 проєкту Постанови. Аналогічні показники у Ігоря Фріса та Володимира Тимофійчука. Олександр Матусевич в лютому був співавтором 1 проєкту Постанови. Протягом згаданого періоду не реєстрував жодних законотворчих ініціатив Андрій Іванчук.

Протягом лютого таку форму законотворення, як внесення поправок до законопроєктів, мажоритарники Івано-Франківщини не використовували.

Висновків головних комітетів та головного науково-експертне управління щодо лютневих законотворчих ініціатив парламентарів наразі немає.

Депутатські запити

Протягом лютого прикарпатські мажоритарники сумарно скерували 10 запитів. Найактивніше правом на депутатський запит користувалася Оксана Савчук, яка скерувала на адресу Кабінету Міністрів України 6 запитів. По одному запиту Кабінету Міністрів України подали також Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Зіновій Андрійович і Володимир Тимофійчук. У поточному місяці цим парламентським інструментом не користувалися Ігор Фріс та Андрій Іванчук.

Виступи під час пленарних засідань Верховної Ради

Право виступу під час пленарних засідань у лютому найчастіше використовував Ігор Фріс, який під час пленарних засідань парламенту виступав 8 разів. Оксана Савчук 3 рази виступала на засіданнях Верховної Ради, а Зіновій Андрійович 2 рази. Не реєструвалися на виступи і жодного разу не виступали протягом лютого Едуард Прощук, Олександр Матусевич, Андрій Іванчук та Володимир Тимофійчук.

Довідково:

Оксана Савчук – позафракційна, голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, обрана у 83-му виборчому окрузі;

Ігор Фріс – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань діяльності органів юстиції, органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради України з питань правової політики , обраний у 84-му виборчому окрузі;

Едуард Прощук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 85-му виборчому окрузі;

Олександр Матусевич – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 86-му виборчому окрузі;

Зіновій Андрійович – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, обраний у 87-му виборчому окрузі;

Андрій Іванчук – член депутатської групи «ДОВІРА», наразі не включений до складу жодного з комітетів Верховної Ради України, обраний у 88-му виборчому окрузі;

Володимир Тимофійчук – член депутатської фракції «СЛУГА НАРОДУ», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, обраний у 89-му виборчому окрузі.

Проєкт «Регіональний порядок денний для народних депутатів» реалізується в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа