ОПОРА проаналізувала діяльність трьох нардепів від Закарпаття: Роберта Горвата, Віктора Балоги та Валерія Лунченка. Дослідження охопило роботу народних обранців у стінах парламенту та в окрузі протягом 1-2 сесії роботи Верховної Ради України IX скликання.

Роберт Горват

Протягом 1-2 сесії Верховної Ради України IX скликання Роберт Горват досить активно працював як в сесійній залі, так і в комітеті, робочих групах та своєму окрузі. За період серпень 2019 - січень 2020 депутат став співініціатором 18 законопроєктів, 1 з яких став законом. 8 з 18 законопроєктів, або 44%, відносилися до сфери відання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, до якого входить депутат. За звітній період Роберт Горват відвідав 18 з 27, або 65% засідань Комітету. Також парламентар подав 34 поправки до законопроєктів, 6 з яких враховані.

Депутат активно долучався до подій, які відбувалися в окрузі. Звертався як до державних установ, так і до представників іноземних держав щодо виділення ліків під час епідеміологічної загрози в Закарпатті восени 2019 тощо. Також депутат продовжує з минулого скликання опікуватися питаннями розвитку малого виноробства.

Про депутата

Роберт Горват, обраний по 68 виборчому окрузі (м. Ужгород), отримав підтримку 19,76% виборців, Голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності митних органів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. У грудні 2019 разом з мажоритарниками від Закарпаття Валерієм Лунченком (71 округ, м. Хуст) та Василем Петьовкою (72 округ, Тячів) увійшов до новоствореної депутатської групи «Довіра». До того часу не був членом жодної фракції. Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Чеською Республікою та входить ще до 5 груп міжпарламентських зв’язків.

Участь у роботі парламенту

За звітний період Роберт Горват став співініціатором 18 законопроєктів, 5 з яких стосувалися змін до Податкового Кодексу. З поданих депутатом актів чинним став 1 закон.

Станом на 31 січня парламентар подав 6 депутатських запитів, 4 з яких спільно з закарпатськими депутатами Валерієм Лунченком, Василем Петьовкою та Владіславом Поляком.

Протягом 5 місяців роботи парламенту подав 34 поправки до законопроєктів, 6 з яких враховані Верховною Радою.

Депутат  має 1 сутнісний виступ у парламенті щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

Голосування та дисципліна

Депутат взяв участь у 52% голосувань в парламенті. 

Найчастіше Роберт Горват не голосував – у 38,8% випадків, 25,9% голосувань депутат натискав кнопку «за», 25% - «утримався», 0,2% - «проти». У 10% голосувань депутат був відсутнім. 

Згідно з даними сервісу “Вони голосують для тебе” у 20% випадків депутат голосував проти лінії депутатської групи «Довіра», тобто голосував у розріз з позицією як мінімум половини своєї депутатської групи. 

Роберт Горват відвідав 67% засідань Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Він був присутнім на 18 з 27 засідань свого комітету.

Робота в окрузі 

Протягом звітного періоду Роберт Горват взяв участь у 5 публічних заходах в межах Закарпатської області. Крім того, депутат взяв участь у черговому засіданні Ужгородської міської ради 5 вересня 2019 року та нараді в Закарпатській ОДА щодо проведення робіт з розчистки річок в Закарпатській області.

За інформацією від приймальні депутата, з початку каденції Роберт Горват подав понад 100 депутатських звернень до різних органів державної влади та місцевого самоврядування і до інших установ.

Депутат веде сторінку в Facebook, де активно комунікує щодо своєї роботи в парламенті та окрузі.

Наприклад, 5 вересня взяв участь в сесії Ужгородської міської ради, на якій розглядалося скандальне питання з призначенням повторного конкурсу на посаду керівника міського перинатального центру

25 жовтня зустрівся з виноробами Закарпатської області

Віктор Балога

Протягом 1-2 сесії Верховної Ради України IX скликання Віктор Балога більше приділяв увагу роботі в сесійній залі та комітеті, ніж у своєму окрузі. За період із серпня 2019 до січня 2020 депутат став співініціатором 5 законопроєктів, жоден з яких не став законом. При цьому жоден з законопроєктів не відносився до сфери відання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, до якого входить депутат. За звітній період Віктор Балога відвідав 17 з 22, або 77% засідань комітету. Також парламентар подав 10 поправок до законопроєкту «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», 1 з яких врахована частково.

В окрузі депутата працює приймальня, яка знаходиться в приміщенні Мукачівської міської ради. Проте фактів проведення особистого прийому депутатом чи участі депутата в публічних заходах не зафіксовано.

Депутат досить активно веде сторінку у Facebook, де переважно дає оцінку подіям національного і міжнародного рівня та оцінює діяльність центральної влади.

Про депутата

Віктор Балога обраний у 69 виборчому окрузі (м. Мукачево) від політичної партії «Єдиний Центр», отримав підтримку 35,82% виборців. Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Член депутатської групи «За майбутнє».

Участь у роботі парламенту

За звітний період Віктор Балога став співініціатором 5 законопроєктів, жоден з яких не став законом. 

Станом на 31 січня парламентар не подавав депутатських запитів.

Протягом 5 місяців роботи парламенту депутат подав 10 поправок до 1 законопроекту, 1 з яких була частково врахована Верховною Радою.

Станом на 31 січня у парламенті не виступав.

Голосування та дисципліна

Віктор Балога взяв участь у 45% голосувань в парламенті.

У 29,5% випадків депутат голосував «за», у 0,8% - «проти», «утримався» під час 15% голосувань. У 46,4% випадків депутат не голосував, ще у 8,5% - був відсутнім.

Згідно з даними сервісу “Вони голосують для тебе” у 50% випадків депутат голосував проти лінії депутатської групи «За майбутнє», в яку він входить. Це найвищий показник серед всієї групи.

Віктор Балога досить дисципліновано відвідує засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, до якого входить. Він був присутнім на 77%, або 17 з 22 засідань.

Робота в окрузі

В окрузі Віктора Балоги працює приймальня, розташована в приміщенні Мукачівської міської ради. Комунікація з виборцями ведеться переважно через помічників депутата. Зустрічей з виборцями чи участі депутата в роботі органів місцевого самоврядування за звітний період не зафіксовано.

Депутат веде сторінку в Facebook, де активно комунікує щодо питань поточної політичної ситуації. Також зафіксовано інформацію про роботу депутата щодо проблем області. Наприклад, 28 січня Віктор Балога інформував про подання депутатського звернення щодо розслідування правопорушень в Ужанському національному парку

Валерій Лунченко

Протягом 1-2 сесії Верховної Ради України IX скликання Валерій Лунченко досить активно працював як в сесійній залі, так і в комітеті, робочих групах та своєму окрузі. За період із серпня 2019 по січень 2020 депутат став співініціатором 10 законопроєктів та 1 проєкту постанови. З них прийнято 1 закон та 1 постанову. 4 з 10 законопроєктів або 40% стосувалися питань управління земельними ресурсами. 3 законопроєкти стосувалися бюджетного регулювання і входять в сферу відання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, до якого входить депутат. Також парламентар подав 21 поправку до законопроєктів, 6 з яких враховані.

Депутат активно працює в окрузі та області, бере участь у публічних заходах та проводить зустрічі з виборцями. Народний обранець звертався як до державних установ, так і до представників іноземних держав щодо виділення ліків під час епідеміологічної загрози в Закарпатті восени 2019 року.

Про депутата

Валерій Лунченко, обраний по 71 виборчому окрузі (м. Хуст), отримав підтримку 49,14% виборців. У парламенті є Головою підкомітету з питань доходів і фінансування державного бюджету та державного боргу Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. У грудні 2019 разом з мажоритарниками від Закарпаття Робертом Горватом (68 округ, м. Ужгород) та Василем Петьовкою (72 округ, Тячів) увійшов до новоствореної депутатської групи «Довіра». До того часу не був членом жодної фракції. Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною та входить ще до 6 груп з міжпарламентських зв’язків.

Участь у роботі парламенту

За звітний період  Валерій Лунченко став співініціатором 10 законопроєктів та 1 проєкту постанови «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік». В результаті парламент підтримав 1 законопроєкт  і 1 постанову нардепа. 4 з 10 поданих законопроєктів стосувалися питання регулювання земельних відносин.

Станом на 31 січня парламентар подав 4 депутатські запити спільно з закарпатськими депутатами Валерієм Лунченком, Василем Петьовкою та Владіславом Поляком. Всі запити спрямовувались до Кабінету Міністрів України.

Протягом 5 місяців роботи парламенту депутат подав 21 поправку до законопроєктів, 6 з яких Верховна Рада врахувала.

Під час сесійних засідань народний обранець не виступав.

Голосування та дисципліна

Депутат взяв участь у 47% голосувань в парламенті.

Найчастіше Валерій Лунченко не голосував - у 43,6% випадків, 27,6% голосувань депутат проголосував «за», 18,6% - «утримався», 0,5% - «проти». Під час 9,6% голосувань депутат був відсутнім.

Згідно з даними сервісу “Вони голосують для тебе” у 18% випадків депутат голосував проти лінії депутатської групи «Довіра», до якої входить.

Валерій Лунченко відвідав 15 з 23 або 65% засідань Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, до якого входить.

Робота в окрузі

Протягом звітного періоду Валерій Лунченко взяв участь у 8 публічних заходах у межах Закарпатської області, а також провів 1 прийом громадян у м. Іршава.

За інформацією від приймальні депутата, з початку каденції парламентар подав 193 депутатських звернення до різних органів державної влади, місцевого самоврядування та інших установ.

Депутат веде сторінку в Facebook, де активно комунікує щодо своєї роботи в парламенті та окрузі.

Наприклад, 10 вересня Валерій Лунченко брав участь у відкритті сезону Закарпатського обласного театру драми та комедії в м. Хуст.

24 вересня брав участь у інспектуванні якості ремонтних робіт дорожнього покриття по вул. Шевченка в м. Іршава.

20 жовтня парламентар взяв участь у відкритті після реконструкції стадіону «Карпати» в м. Хуст. Кошти на реконструкцію частково виділялися з ДФРР.

20 листопада народний обранець провів зустріч з виборцями в м. Іршава, про що повідомив на своїй сторінці.

За коментарями звертайтеся:

Святослав Бабіля, координатор проєкту «Депутат від А до Я»

у  Закарпатській області

тел. 0501002469

Довідково: Підготовку матеріалу здійснено в рамках проєкту «Депутат від А до Я», що є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.