Кандидати в народні депутати по 182-му та 183-му виборчим округам, що розташовані на території міста Херсона, окрім традиційних використовують й креативні методи агітації: танці, пробіжки, відео блоги та Фейсбук-трансляції.

7 липня кандидат в народні депутати по 182-му округу Садіяр Мамедов (самовисування) взяв участь в дискотеці для людей похилого віка, яка проходить щотижня в неділю в місцевому парку. Політик у місці танців встановив свій банер, роздавав агітаційні листівки, танцював та робив трансляцію на свою сторінку в Фейсбуці.

Окрім того, Садіяр Мамедов відомий в місті своїми пробіжками та спортивними заняттями в парку, які він активно висвітлює в соціальних мережах та під час яких також спілкується з виборцями.

Також у Херсоні розповсюджується візитка кандидатки в народні депутати по 183-му округу Зої Бережної (самовисуванка), яка «гарантує протягом 5 років надання всебічної допомоги у вирішенні повсякденних питань». Примірник такої картки кандидатки в народні депутати Зої Бережної спостерігачу ОПОРИ надіслали виборці 5 липня.

Візитка має окрім ім’я кандидатки та її власного номеру телефону та адреси в соцмережах лозунг «Вислухаю! Підтримаю! Допоможу!». А на звороті міститься напис «У разі обрання мене Народним депутатом України, власнику цієї картки протягом 5 років буде надаватися всебічна допомога у вирішенні повсякденних питань. Ваші проблеми – моя відповідальність». 

Також дивну форму агітації обрав кандидат в народні депутати Кирило Стремоусов (самовисування). Попри те, що він балотується по 182-му округу, 22 червня кандидат відправився «спілкуватися з виборцями» в анексований Крим, де зняв відео на свій канал на Ютубі та підписав його «Кандидат в народні депутати України вирушив до Криму».

Крім того, кандидат Стремоусов залишає під своїми відео номер картки ПриватБанк та інших рахунків для «бажаючих допомогти проекту». Виходячи з назви до відео, незрозумілим залишається мета використання картки ПриватБанку – отримання коштів для фінансування виборчої кампанії чи для розвитку проекту як приватній особі.

Блогерами стали й інші кандидати в депутати на Херсонщині. Наприклад, мало відомий кандидат по 182-му округу Віктор Курілович (самовисування) створив власний сайт та канал на Ютубі, де розповідає про своє рішення балотуватися, набір в «агітаційну команду» та «проблеми України».

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)