Opora

Упродовж періоду з червня по 15 листопада у Кіровоградській області зафіксували  27 випадків непрямої агітації з ймовірним використанням державних субвенцій народними депутатами. Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

На Кіровоградщині об’єктом моніторингу стала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах області та за списком партій. Під час дослідження використовувались такі джерела інформації: ЗМІ, сайти органів місцевого самоврядування та районних адміністрацій, також офіційні сайти та сторінки народних обранців у соціальних мережах.

Як повідомлялось раніше, народний депутат з Кіровоградщини Олесь Довгий  з депутатської групи «Воля народу» потрапив до списку народних обранців, за якими зафіксовано найбільше випадків непрямої дочасної агітації з ймовірним використанням бюджетних ресурсів по всій Україні. Депутат 23 рази ймовірно використовував бюджетні ресурси у непрямій дочасній агітації.

Народний депутат на свої сторінці у соціальних мережах та в ЗМІ неодноразово наголошував, що за його сприяння відбувається ціла низка заходів – ремонт водогону, встановлення ігрових майданчиків,  ремонт даху школи та будинку культури, закупівля комплексу тренажерів та спортивного обладнання, придбання комп’ютерної техніки для школи, встановлення вуличного освітлення та інше. Навіть придбаний за бюджетний кошти електроскутер для фельшерського-акушерського пункту депутат згадув під час зустрічі з людьми у селі Мар’янівка Онуфріївського району. А натомість голови сільських рад Олександрівського району вручили Олесю Довгому  коровай, випічку та сало під час візиту у Києв. Світлину з події нардеп оприлюднив у соцмережах.

18.12.2018 Kropivnitskay Dovgy

У Кропивницькому найбільш активно використовує непряму дочасну агітацію з ймовірним використанням бюджетних ресурсів народний обранець Олександр Горбунов, який пройшов у Верховну Раду за списками політичної партії «Народний фронт». У червні – листопаді він інспектував реконструкції спортивної школи № 2, відкривав спортивний зал на селищі Новому, а також відвідував реконструкцію станції переливання крові. Ремонтні роботи у закладах проводилися за бюджетні кошти.

18.12.2018 Kropivnitskay Gordynov

Нардеп Костянти Яриніч, обраний в одномандатному  окрузі № 99 з центром у Кропивницькому, помічений у використані «піару» на бюджетних коштах один раз. Народний обранець написав у соцмережах про спрямування субвенції з державного бюджету на ремонт та енергозбереження у освітніх закладах Кропивницького (а саме шкіл № 4, №24, №20, дитсадок №42).

18.12.2018 Kropivnitskay Yarinich

«На Кіровоградщині є народні депутати, які використувують непряму дочасну агітацію з ймовірним використанням бюджетних ресурсів (Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Костянтин Яриніч), а інші народні обранці (Михайло Поплавський, Анатолій Кузьменко, Станіслав Березкін) не вели непрямої дочасної агітації за рахунок державних коштів України»,  – зазначила координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Для цього ОПОРА підготувала ґрунтовні рекомендації, що будуть надіслані всім зацікавленим сторонам, у тому числі Кабінету Міністрів України.

Із повним текстом всеукраїнського звіту можна ознайомитись за посиланням.

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області

тел.: 0957943072

e-mail: knrmisto@gmail.com

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019