Opora

Представники чотирьох політичних сил ймовірно використовували бюджетні ресурси для власної реклами та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. Такі дані наводять спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області. Зокрема, за сприяння політиків на Київщині ремонтувалися дороги, будувалися та реконструювалися дитячі та спортивні майданчики, проводилися ремонтні роботи у навчальних закладах, будувався будинок культури та спортивно- оздоровчий комплекс і поліпшувалась екосистема річки.

Найактивнішим був народний депутат Хвича Мепарішвілі («Народний фронт»). 9 разів він потенційно використовував бюджетні проекти з метою агітаційної діяльності.

10 жовтня Хвича Мепарішвілі публікує на своїй Facebook-сторінці інформацію, що завдяки його сприянню м. Миронівка матиме сучасний спортивно-оздоровчий комплекс. На будівельні роботи Державним фондом регіонального розвитку виділено близько 12 млн грн.

7 жовтня він на своїй сторінці у Facebookвін зазначив, що ініціював виділення коштів з Державного бюджету в сумі майже 2 млн грн для заміни покрівлі навчального корпусу Білоцерківського технолого-економічного коледжу. 

30 серпня Хвича Мепарішвілі на своїй сторінці зазначив, що з його ініціативи м. Біла Церква  отримало субвенцію з Державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку в розмірі 24 млн грн. У свою чергу, депутати Білоцерківської міської ради ухвалили рішення спрямувати ці кошти на придбання приміщення для Центру надання адміністративних послуг.

22 серпня він опублікував інформацію щодо перевірки будівельних робіт у білоцерківському технікумі. Адже ним було ініційовано виділення коштів з Державного бюджету в сумі майже 2 млн грн на реконструкцію даху.

17 серпня депутат виклав публікацію щодо ініціювання питання поліпшення екосистеми басейну річки Рось в місті Біла Церква. Згодом Міністерством екології та природних ресурсів було виділено кошти з Державного бюджету на проведення робіт з очищення та благоустрою обвідного каналу в сумі 8,5 млн грн.

31 липня  на сторінці нардепа Хвичі Мепарішвілі з'явилась публікація про питання реконструкції міського стадіону «Трудові резерви». 12 вересня  він прозвітував про початок ремонтних робіт і про те, що у  Державному бюджеті були закладені 20 млн грн на капітальний ремонт стадіону. 

30 липня Мепарішвілі опублікував інформацію, що обговорив питання  реконструкції дороги в передмісті Білої Церкви та доріг Біла Церква – Узин та Біла Церква – Фурси. 4 жовтня  він анонсував  ремонт дороги, що сполучає магістраль Київ-Одеса та Білу Церкву, 24 жовтня зробив публікацію про початок ремонтних робіт, а 31 жовтня відзвітувався про етапи дорожніх робіт.

26 липня Хвича Мепарішвілі перевіряв хід будівництва дитячого садочка в с. Фурси  Білоцерківського району, який будується за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. А 27 липня  народний депутат перевірив установку спортивних майданчиків в білоцерківських школах та зазначив,  що для цього він ініціював виділення з державного бюджету 1,3 млн грн.

10 12 18 subvencii meparishvili Kyivska

6 разів можливе використання бюджетних коштів для дочасної агітації було з боку Руслана Сольвара, народного депутата від «БПП «Солідарність».

1 жовтня на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook народний депутат України Руслан Сольвар розмістив публікацію щодо його спільних з місцевою владою зусиль щодо придбання комп’ютерної техніки для Самгородоцької бібліотеки та встановлення дитячого спортивного майданчика в селі Грузьке.

27 липня Руслан Сольвар повідомив про залучення державних коштів у розмірі 5,3 млн грн на капітальний ремонт мосту через річку Сквирка та на поточний ремонт автомобільних доріг Фастова. На вищезазначений ремонт виділено майже 30 млн грн у поточному році.

У липні  фастівський міський голова Михайло Нетяжук та директор Фастівського навчально-виховного центру на своїх сторінках у Фейсбуці подякували народному депутату Руслану Сольвару за його сприяння у клопотанні про виділення 122 тис. грн на придбання та встановлення спортивного майданчика для учнів.

10 12 18 subvencii solvar Kyivska 1

 

Народний депутат Михайло Гаврилюк («Народний фронт»)  11 жовтня розмістив на своїй сторінці у Facebook повідомлення про те, що у місті Вишневому в дошкільному навчальному закладі «Теремочок» облаштовано новий дитячий майданчик. Не зважаючи на те, що кошти на цей майданчик були виділені як  субвенція, інформацію про те що його буде збудовано, ще у 2017 році було поширено і на сайті благодійного фонду імені Михайла Гаврилюка.

23 липня Михайло Гаврилюк розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі публікацію під назвою «Звіт про депутатську діяльність», де в одному розділі міститься інформація про об'єкти збудовані чи відремонтовані  за рахунок залучених коштів. У контексті повідомлення цей перелік активностей представлений в якості особистої заслуги депутата.

12 липня щодо одного факту використання субвенції депутатом було розміщено окрему публікацію на сторінці Facebook. У ній йдеться про купівлю «Спеціалізованому обласному будинку дитини м. Боярки»  системи для реабілітації «Павук».

10 12 18 subvencii gavryluk dytmajd Kyivska

 

Віталій Гудзенко, народний депутат України («БПП «Солідарність»), 1 вересня 2018 року відкрив нову дорогу в селі Красне, про що повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook та на сторінці своєї спільноти. При цьому в матеріалі наголошується що до відкриття долучився голова Узинської ОТГ Віталій Гринчук.

14 серпня Віталій Гудзенко розмістив публікацію на особистій сторінці, в якій зазначив, що за його сприяння було виділено кошти на будівництво будинку культури в місті Ставище.

13 липня нардеп спільно з головою Узинської ОТГ Віталієм Гринчуком проінспектував хід ремонтних робіт на дорогах між селами ОТГ.

10 12 18 subvencii gudzenko Kyivska

 

Ігор Кононенко («БПП «Солідарність») сприяв у наданні субвенції з державного бюджету на реконструкцію стадіона в Українці – облаштування нового футбольного майданчика з штучними покриттям розміром 40×60 та встановленням огорожі в його межах. Така інформація опублікована на сайті міста.

Крім того, 1 серпня Глевахівська селищна рада повідомила громаді, що за сприяння народного депутата Ігоря Кононенка центральна влада виділила субвенцію на будівництво в цьому населеному пункті навчального закладу.

10 12 18 subvencii kononenko Kyivska

Ярослав Москаленко, народний депутат від депутатської групи «Воля народу», 20 липня на своїй сторінці у Facebook  згадав про ряд об'єктів які були побудовані або відремонтовані за його сприяння. Серед них – дитячий садок в селі Нові Петрівці, який збудовано з використанням коштів обласного бюджету. В цій же публікації йдеться і про капітальний ремонт фасаду Демидівської спеціалізованої школи за його сприяння.

10 12 18 subvencii moskalenko Kyivska

Павло Унгурян («Народний фронт») сприяв у виділенні 1 млн 300 тис. грн для капітального ремонту з термомодернізацією зовнішніх огороджувальних конструкцій житлового будинку у Фастові.  Про це зазначив міський голова міста Фастів Михайло Нетяжук на сторінці у Facebook.

Олег Ляшко, лідер Радикальної Партії, «вибив» із держбюджету 120 млн грн на капітальний ремонт дороги через Вишневе і за рік сучасний автошлях побудували. Така інформація опублікована на офіційному сайті партії.

10 12 18 subvencii lyashko Kyivska

Нагадаємо, субвенція – це форма грошової допомоги місцевим органам влади з боку держави для виконання конкретно визначеної цілі. Громадянська мережа ОПОРА підготувала ґрунтовні рекомендації, щодо дотримання принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. З повним текстом всеукраїнського звіту можна ознайомитись за посиланням.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Рєпік, координатор спостереження за виборами ОПОРИ в Київській області
тел.: 073 060 76 78

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019