Opora

У народного депутата Вадима Кривенка немає власного благодійний фонду, нардеп не є членом громадських організацій, а свою депутатську діяльність спрямовує на всю Житомирську область.  

Вади Кривенко  – народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, заступник керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерландів, член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою,  Італійською Республікою, Сполученими Штатами Америки, Республікою Польща, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії та Литовською Республікою. 

На позачергових виборах  до Верховної Ради 2014 року обраний народним депутатом 8-го скликання у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Балотувався від партії «Народний фронт». На момент обрання працював заступником генерального директора ТОВ «Зоряне», член політичної партії «Народний фронт», проживає в селі Царівка Коростишівського району Житомирської області.

18.01 Zhytomyr Kryvenko opora

 

В електронній декларації нардепа за 2017 рік вказано, що він не є членом громадських об’єднань.

18.01 Zhytomyr Kryvenko deklaratsia

У коментарі ОПОРІ Вадим Кривенко розповів, що ніколи не мав власного благодійного фонду.

«Фонду в мене немає і ніколи не було, я не є членом громадських організацій. Я депутат-списочник, округу в мене немає. І оскільки я керівник обласної партійної організації «Народного фронту», то в зоні моєї відповідальності уся Житомирська область. Відповідно, я працюю над проблемами, які є по всій області, а не тільки по якомусь там  конкретному виборчому округу із цих шістьох округів», – зазначив Вадим Кривенко.

Нардеп має сторінку в мережі Facebook, де розміщує інформацію про свою депутатську діяльність, публікує записи ефірів на різних телеканалах, інформує про візити в округ, участь у заходах, популяризує роботу партії. Сторінка нардепа не дуже активна, в середньому 3-4 дописи в місяць.

18.01 Zhytomyr Kryvenko fb partia

18.01 Zhytomyr Kryvenko Yatseniuk

18.01 Zhytomyr Kryvenko fb TV

На сторінці публікує свої заяви та позицію щодо подій в області та країні.

Вадим Кривенко розповів ОПОРІ, що зараз в активній роботі декілька проектів і зокрема, він займається питаннями медицини, ремонту доріг, незаконній вирубці дерев.

«Я працюю по місту Житомиру. Найближчий з проектів, який  зараз веду – це парк на Лятошинського, сприяв виділенню коштів на цю всю історію. Зараз я працюю над тим, щоб допомогти Житомирській обласній лікарні, там теж будуть бюджетні кошти цільовим направленням туди. Паралельно займаюсь питаннями всіх  районів. От нещодавно були вибори в ОТГ, я і вся наша команда займалася виборчим процесом у Чуднівській громаді. Ми там брали участь у виборах, набрали 7,5%, що я вважаю, достатньо непоганий результат, враховуючи наш загальний рейтинг. У північних районах останнім часом я втручався в питання торфорозробок, незаконної порізки дерев в Овруцькому районі. Зараз, разом з моїм колегою Павлом Дзюбликом займаємось питанням виділенням коштів на дороги в Житомирській області. Сьогодні на Кабміні мав бути затверджений дорожній фонд з об’єктами. Але нас не дуже влаштовувало те що є, тому ми були одними з ініціаторів того, щоб все ж таки сьогодні дорожній фонд не був прийнятий і відтермінований на тиждень для того, щоб ми теж внесли туди свої побажання. Це стосується доріг в першу чергу на північ від Житомира в сторону Білоруського кордону, там де їх фактично і практично немає», – розповів нардеп.

Новини про діяльність Вадими Кривенка з’являються і в місцевих ЗМІ.

«Депутат Верховної Ради України фракції «Народний фронт» Вадим Кривенко 1 листопада оглянув хід виконання робіт у сквері на розі вулиць Лятошинського та Небесної Сотні. Так реалізувати ідею реконструкції славнозвісного серед житомирян місця відпочинку, стало можливим за підтримки народного обранця. Зокрема, нардеп посприяв у виділенні 4 млн грн з держбюджету для капітального ремонту даного об’єкту, відтак з окресленням його дій, як спонсорство, категорично не погоджується…», – йдеться в повідомленні на сайті Житомир  Life.

Фото 18.01_Zhytomyr_Kryvenko_ZMI_skver.png

Фото 18.01_Zhytomyr_Kryvenko_ZMI_skver_2.png

Вадим Кривенко немає власного сайту, а на своїй сторінці в мережі публікує лише важливі новини:

«Є сторінка у Facebook, але відверто скажу у мене немає такої супер високої активності. Там  я виставляю ті речі, які я дійсно вважаю є важливими, а не так, щоб там кожен свій крок виставити в Facebook. Свою позицію я достатньо регулярно озвучую в телевізійних ефірах центральних каналів», – зазначив Вадим Кривенко.

 

Як зазначає координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській області Тарас Чмут:

«У даному випадку ми спостерігаємо досить виважену депутатську позицію та активність в межах Житомирської області. Потрібно якісно розрізняти функції місцевих депутатів (сільських, селищних, міських рад та обласної ради) і функції депутатів Верховної Ради. В той же час, високу популярність і в області, і в країні займає депутатська благодійність, яка хоч і не суперечить в тій чи іншій мірі діючому законодавству, але не може вважатися нормальною практикою в контексті виборів та депутатської діяльності. Кожен має робити своє».

Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента»,  передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. 

ОПОРА наголошує, що згідно з  пунктом 3 частини 4 статті 3 Закону України «Про вибори Президента» рівність прав і умов участі у виборчому процесі забезпечується забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів Державного бюджету України та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України». Також, частиною 4 статті 64 Закону «Про вибори Президента України», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

Як повідомляла ОПОРА, народний депутат Павло Дзюблик має іменний благодійний фонд, однак на даний час активної діяльності організація не веде. Одним з «найстарших» благодійних фондів  народних депутатів з Житомирської області є фонд Володимира Литвина «Майбутнє Полісся». Фонд народного депутата Борислава Розенблата відрізняється від інших фондів нардепів тим, що є родинним і має відповідну назву: «Фонд родини Розенблат»,  Володимир Арешонков власного благодійного фонду немає, але веде активну діяльність в окрузі. У народного депутата Олександра Ревеги є зареєстрований іменний благодійний фонд, однак у відкритому доступі немає інформації про його діяльність за останні два роки. Про роботу Благодійного фонду нардепа Сергія Пашинського читайте тут.

ОПОРА інформуватиме про діяльність фондів інших народних депутатів з Житомирської області в наступних матеріалах.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

email: t.chmut.opora@gmail.com

Ірина Кирилович, комунікаційниця мережі ОПОРА у Житомирській області

Веб-сайт| Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019