У четвер, 16 серпня, відбулося засідання бюро Волинської обласної організації ВО «Батьківщина», де було прийнято рішення виключити із партії тих, хто пішов на парламентські вибори самовисуванцями, тим самим порушивши партійну дисципліну та домовленості з партнерами по опозиції.

За даними офіційного веб-сайту Центральної виборчої комісії два члени ВО «Батьківщина» були зареєстровані кандидатами у народні депутати по волинських виборчих округах як самовисуванці – Людмила Лазаренко (ВО № 19) та Петро Олешко (ВО № 23). Перша є депутатом Іваничівської райради, а другий – Волинської обласної ради, де входять до складу фракцій ВО «Батьківщина». Також балотуються до ВРУ ще два депутати Волинської обласної ради, члени фракції «Батьківщина»: Василь Байцим як самовисуванець балотується по округу № 21 та Євген Недищук, висунутий кандидатом від Української народної партії по округу № 19. Обоє на даний момент вже не є членами партії.

«Ми від цих людей відмежовуємося як від членів нашої партії. Вони всі заслані зрадники, які, розумієте, за гроші від влади ідуть, для того, щоб мінімізувати голоси нашої політичної сили в тих чи інших районах області», - прокоментував ОПОРІ цю ситуацію голова Волинської обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Грицюк. Він, до речі, теж балотується по виборчому округу № 23, але як офіційний кандидат від Об’єднаної опозиції.

На думку керівників партії, ці кандидати порушили внутріпартійну дисципліну та домовленість з іншими учасниками об’єднаної опозиції, яка передбачає, що по округу може балотуватися лише один опозиційний кандидат. За словами керівника обласного виборчого штабу ВО «Батьківщина» Григорія Пустовіта, ввечері 16 серпня на засіданні бюро Волинської обласної організації ВО «Батьківщина» було прийнято рішення виключити Лазареко та Олешка з партії. Крім того, керівництво партії рекомендувало фракції ВО «Батьківщина» у Волинській обласній раді виключити з її лав депутатів Олешка, Байцима та Недищука.

Для порівняння, зовсім інша картина у опонентів опозиціонерів – Партії регіонів. Як відомо окрім 5 кандидатів, що офіційно висунуті з’їздом Партії регіонів, в депутати подались ще семеро членів Партії регіонів, але вже як самовисуванці. У коментарі інтернет-виданню «Вголос» голова Волинської обласної організації Партії регіонів Олександр Башкаленко сказав: «У нас же демократична партія. Вони самі так вирішили – зареєструватися кандидатами у депутати. Це нормально. Ніяких дисциплінарних заходів до самовисуванців від нашої партії вживати не будемо. Хоча, можливо, ми й будемо до виборів проводити заміри їх рейтингів, щоб визначити одного».

Марія Доманська, регіональний прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідково: 

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.