У селищі міського типу Брилівка Олешківського району, що знаходиться в межах 186-го територіального виборчого округу, агітатори кандидата в Президенти Петра Порошенка роздають друковану агітаційну продукцію з ознаками «чорного піару». Одна з газет – без вихідних даних.

Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА 17 квітня.

Так, агітатори кандидата на пост Президента Петра Порошенка роздають мешканцям Брилівки 2 випуски газети «Україна молода», одне друковане видання з назвою «21 квітня Обирай!» та 2 буклети з агітацією за кандидата та з елементами «чорного піару» проти його конкурента Володимира Зеленського.

Газети містять матеріали під назвою «Чому Зеленський ховається від виборців», «Що проглядається за маскою Зе», «#Стоп #Зеленський», «Країни потрібен порох, а не ваЗЕлін».

Видання з назвою «21 квітня Обирай!» не містить передбачених законом вихідних даних. На зауваження спостерігача щодо цього агітатори намагались довести, що це видання – частина іншої газети, яка містить вихідні дані.

На одному з буклетів зазначено: «Зеленський – це зовсім не смішно. Не може бути смішним те, що несе трагедію для України». Інший буклет підписаний ініціативною групою «Першого грудня», яка агітує за чинного Президента та «застерігає» громадян від голосування за Володимира Зеленського.

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. Також відповідно до частини 5 цієї ж статті забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

У випадку виявлення порушення вказаних норм відповідно до ст. 255 КУпАП уповноважені особи (органи Національної поліції) можуть скласти протокол про адміністративне порушення за частиною 2 статті 212-13 КУпАП «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області
(#вибори; #opora; #опора)