На одній із дільниць у місті Тернополі було зафіксовано фотографування виборцем свого бюлетеня. Після зауваження голови ДВК, громадянка видалила своє фото. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

На виборчій дільниці №611145, що розташована у місті Тернополі, був зафіксований випадок, коли виборець сфотографувала свій бюлетень. Це помітили присутні спостерігачі і члени дільничної виборчої комісії. На зауваження голови ДВК, виборець видалила фото бюлетеня. Вона пояснила, що зробила це заради жарту.

«Такі дії з боку виборця можуть бути розцінені, як порушення таємниці голосування (стаття 7 Закону України «Про вибори Президента України»). Громадянам потрібно проявляти більшу відповідальність, не легковажити та дотримуватися обмежень встановлених Законом», - коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

У статті 7 Закону України «Про вибори Президента України» зазначено, що голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
 
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області