Кандидат у народні депутати від партії «Блок Петра Порошенка» Борис Козир по округу №127 з центром у Заводському районі Миколаєва при підтримці соціальних служб роздає продуктові пайки пенсіонерам.

Як вдалось дізнатись спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА від кандидата у народні депутати від ВО «Батьківщина» Василя Орла, співробітники відділення соціальної допомоги Заводського району роздавали пенсіонерам та ветеранам продуктові пайки у пакетах з іменем кандидата у нардепи Бориса Козиря. Василь Орел розповів, що до них звернулась жінка, яка отримала такий продовольчий пакет.

Kozyr-Myk

Фото: podrobnosti.mk.ua

Спостерігач ОПОРИ у відділенні соціально допомоги Заводського району звернувся до співробітниці, яка якраз несла іменні пакети, з питанням, як продпайки отримати його бабусі. Дівчина пояснила, що «внуку» потрібно звернутись до відділення, щоб дізнатись, чи має його «бабуся» можливість отримати такий продуктовий набір. Побачивши посвідчення спостерігача ОПОРИ, працівниця соцслужби поспішно пішла. Крізь пакет спостерігачі змогли побачити наявність пляшки олії, консервної банки та двох пакетів з крупою.

У самому приміщенні спостерігач знайшов тільки два пакети з яблуками. Співробітниця відділення заявила, що пакети з концерту Козиря принесли «наші бабусі». Заступник начальника відділення і зовсім здивувалась, почувши про пакети з продпайками, які виносили з її кабінету, а далі і зовсім заборонила знімати себе на відео.

Згідно п.14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Відзначимо, що ч. 1 ст. 74 Закону України забороняє участь у перевиборній агітації органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування. Такі дії можуть класифікуватись, як використання адмінресурсу.

Хочеться додати, що Козир не одноразово робив подарунки своїм виборцям, про що завжди повідомляється на його сторінці у Facebook. Зокрема, у дворах, що входять у округ №127 встановлені дитячі майданчики, а нещодавно Козир вручив багатодітній сім’ї з села Новоселівка телевізор. Проте сам кандидат, як він нещодавно заявив у ефірі телеканалу «Миколаїв», підкупом свої дії не вважає.

«Я об’їздив увесь Миколаївський район та Очаківський район і коли потрапляєш у школи, де нема інвентарю, то звісно, ти не можеш не подарувати м’ячик. Я не думаю, що це підкуп, це просто подарунок. Якщо ти бачиш, що є дитячі садки, в яких є оттакі щілини, а ми знаємо, яка йде зима. Я не думаю, що хтось осмілиться сказати, що ми когось підкупаємо, якщо поставимо вікна», - заявив він.

 

За коментарями звертайтеся:
 
Олена Мельнікова,
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Миколаївській області
 
Дмитро Баштовий,
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Миколаївській області,
тел.: +380634171339
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України.
Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
 
Twitter:https://twitter.com/opora(@opora)