На Київщині члени дільничної виборчої комісії №321389  розділили між собою бюлетені та спільно підраховують голоси. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Дільнична виборча комісія №321389 здійснює підрахунок голосів на багатомандатному виборчому окрузі гуртом. За словами спостерігача, одночасно голоси підраховують як мінімум 7 членів комісії. На зауваження спостерігача, що дільнична виборча комісія паралельно рахує усі бюлетені, у ДВК зазначили, що «Слава Богу, що є така виборча комісія» і що це їхнє рішення. Крім того наголосили, що якщо спостерігач заважатиме, то комісія може його видалити. Інші члени комісії додали, що він не працює у виборчій комісії, а спостерігає, тож має «не заважати» і спостерігати «мовчки». Як можна побачити на відео, окремі члени комісії продовжили рахувати бюлетені,  порушуючи процедуру підрахунку.

Спостерігачі ОПОРИ склали акт про порушення.

Зазначимо, Законом України «Про вибори народних депутатів України» передбачена чітка процедура, за якою комісія має рахувати голоси. Зокрема, ч. 19 ст. 90 Закону говорить, що дільнична виборча комісія у порядку, встановленому частиною 11 статті 82 цього Закону, окремо підраховує кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчого списку кожної партії у загальнодержавному окрузі, та кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному окрузі. Під час підрахунку голосів кожен член комісії має право перевірити або перерахувати відповідні виборчі бюлетені. Результати підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі оголошуються і заносяться відповідно до протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. До того ж, відповідно до п. 1 і 2 ч. ч.9 ст. 78 ЗУ «Про вибори народних депутатів України», офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично. А також робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування. 

За коментарями звертайтесь:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)