Від старту виборчого процесу 7463 мешканців Миколаївщини виявили бажання голосувати за межами області. В той же час 6904 мешканців із інших регіонів та закордону змінили місце голосування, щоб 21 липня здійснити волевиявлення на території Миколаївської області. З них 3241 осіб змінили місце голосування в межах самої області. Такі дані опубліковані на офіційному сайті Державного реєстру виборців.

Станом на 17 липня 7407 мешканців, які прописані на території  Миколаївської області,  на позачергових виборах нардепів голосуватимуть в інших областях. У той же час 56 мешканців Миколаївщини здійснюватимуть волевиявлення за кордоном. Найбільше дільниць для голосування в межах процедури тимчасової зміни місця голосування виборцями було обрано в Донецькій області (1376 заяв) та м. Київ (630 заяв).

Разом із тим бажання проголосувати на території Миколаївської області виявили 6886 виборців, які зареєстровані в інших регіонах України, та 18 виборців, котрі проживають за кордоном. Найбільша кількість заяв про тимчасову зміну місця голосування була подана від мешканців Одеської області (425 заяв) та м. Києва (420 заяв). А в межах Миколаївської області місце голосування змінила 3241 особа. Загалом по Україні місце голосування змінила майже 281 тисяча виборців.

Відповідно до частини 10 статті 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Нагадаємо, що 29 травня ЦВК внесла зміни до своєї постанови №893 від 13 вересня 2012 року «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси», що дозволило виборцям змінити місце голосування на позачергових виборах до Верховної Ради без надання документів про необхідність такої зміни.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.