ОПОРА зафіксувала інцидент, що стався на виборчій дільниці № 531213. Чоловік зайшов до кабінки із ввімкненим мобільним телефоном, внаслідок чого отримав зауваження від спостерігачів. У суперечку довелося втрутитися працівникам поліції.

Подія сталася на виборчій дільниці № 531213 (Полтава, вул. Соборності, 11). Молодий чоловік перебував у виборчій кабінці із ввімкненим телефоном у руках.

Внаслідок зауважень спостерігачів сталася суперечка, в яку втрутився інший виборець. Згодом на виборчу дільницю прибули працівники поліції. Зрештою, члени ДВК надали правоохоронцям письмові пояснення, а виборець залишив приміщення дільниці.

Нагадаємо, раніше спостерігачі ОПОРИ зафіксували у Полтаві кілька випадків фотографування заповнених виборчих бюлетенів. При цьому ч. 1 ст. 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Відповідно ч. 5 ст. 248 Виборчого кодексу України виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

Фотографування виборчих бюлетенів часто використовується як доказ підтвердження свого волевиявлення при застосуванні протиправних схем підкупу виборців, тому правоохоронці реагують на відповідні дії, як на підозру у вчиненні підкупу виборців, а саме встановлюють особу виборця для з’ясування мети фотографування.

 

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області
тел.: +380669973820
e-mail: donchenko.poltava@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

Веб-сайт |Фейсбук |Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)