10 листопада на своєму засіданні Центральна виборча комісія за скаргою осередку партії - учасника виборчого процесу скасувала рішення Чернівецької міської територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок бюлетенів на сорока виборчих дільницях. Нагадаємо, що вказане рішення ТВК було прийняте 8 листопада. Заяву з вимогою про перерахунок подали до ТВК представники «Партії Чернівчан».

Водночас своїм рішенням ЦВК зобов’язала Чернівецьку міську виборчу комісію завершити підрахунок бюлетенів до 11 листопада включно (до 24:00) та встановити підсумки голосування з виборів депутатів Чернівецької обласної ради і депутатів Чернівецької районної ради, а також результати виборів депутатів Чернівецької міської ради та результати голосування з виборів Чернівецького міського голови.

До 10:00 год 12 листопада Чернівецька ТВК має надіслати до ЦВК інформацію про виконання постанови.

Додамо, що 10 листопада представники Центральної виборчої комісії були присутні на засіданні Чернівецької міської ТВК увесь день.

Засідання Чернівецької міської ТВК триває. Станом на 22.00, 10 листопада на засіданні були присутні 14 членів комісії.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 65 Виборчого кодексу України до Центральної виборчої комісії може бути подана скарга на бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого кодексу України.

Згідно частини 2 статті 255 Виборчого кодексу України відповідна територіальна виборча комісія після прийняття і розгляду протоколів (у тому числі з позначкою "Уточнений") дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях на підставі цих протоколів, а в разі повторного підрахунку голосів виборців - протоколів територіальної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці не пізніш як на дев’ятий день з дня голосування (3 листопада) встановлює  підсумки голосування по кожному виборчому округу.

 

За коментарями звертайтеся:
Богдан Старик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Чернівецькій області
тел.: +380932319531
Анна Ноголь, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380978653860

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)