Спостерігач ОПОРИ з’ясував, що в списку виборців у c. Майське додалася аномальна кількість людей, які не проживають в селі.

Так, за адресою с. Майське, вул. Нова, 4, для голосування на місцевих виборах зареєструвалися 66 людей, а по вул. Нова, 6 - 37 людей. Спостерігач ОПОРИ зафіксував, що за цими адресами розташовані будівлі, непридатні для проживання. Місцеві жителі підтвердили, що там вже давно ніхто не проживає. До того ж, на адресу вул. Янгеля, 6 прийшли запрошення для 2 осіб, яких власник будинку не знає. Спостерігач ОПОРИ написав заяву до поліції.

 

Згідно зі статтею 158 Кримінального кодексу України умисне надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців карається позбавленням волі на строк від 2 до 4 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 5 років. А в разі повторного вчинення, за попередньою змовою групою осіб, службовими особами – позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 5 років.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.

тел.: 0678506592

email: oporavadim@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)