На вхідних дверях мінімум двох дитячих садочків міста Чернівці (№ 20, м. Чернівці, вул. Руська, 182а; № 6, м. Чернівці, вул. Й. Главки, 8-10) висять плакати із рекламою концерту російського співака Олександра Буйнова, який відбудеться 2-3 жовтня для освітян міста Чернівці за підтримки кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі Віталія Михайлішина.

Чернівці

Чернівці

Чернівці

Закон «Про вибори народних депутатів України» класифікує такі афіші, як агітаційний матеріал. Так, ч. 2, ст. 68 говорить, що передвиборна агітація може проводитися у формі «проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку». Таким чином афіша концерту із оприлюдненням інформації про підтримку цього заходу Віталієм Михайлішином, мала б розглядатися саме як агітаційний матеріал цього кандидата. У свою чергу ч. 4 ст. 74 забороняє «розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли агітація Віталія Михайлішина розміщена на комунальних установах. На минулому тижні ОПОРА повідомляла, що агітаційні плакати кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі, секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина, висять на вхідних дверях та у вестибулі Обласної комунальної установи «Лікарня швидкої допомоги» (м. Чернівці, вул. Фастівська, 2) - http://oporacv.org/klychko-u-dytsadku-myhajlishyn-na-pryjmalnomu-pokoji/. Станом на вечір 30 вересня агітація зникла з вхідних дверей, але продовжує висіти у вестибулі лікарні.

Окрім того, ч. 1 ст. 74 забороняє «участь у передвиборній агітації іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – субєкта виборчого процесу чи кандидата у депутати». Тобто, порушенням є і той факт, що участь в даному концерті візьме співак-громадянин іншої країни.

Про те, що даний концерт буде агітаційним, окрім афіш говорить нещодавній досвід проведення схожого концерту за підтримки цього ж кандидата. 25 жовтня за подібною організаційною схемою (захід проводився для окремої категорії «бюджетників» – медиків, а вхід на нього був безкоштовний і за запрошеннями) за підтримки Віталія Михайлішина відбувся концерт іншого російського співака Олександра Розенбаума. Місцева газета «Версії» описала ті події так: «...Тоді на вході медикам вручали пакетики з найрізноманітнішими подаруночками – кружками, блокнотами, ручками, блокнотиками з магнітиками тощо. І, зрозуміло, що на всьому була символіка Віталія Михайлішина, секретаря міської ради, кандидата у народні депутати по 201 мажоритарному округу».

За коментарями звертайтесь:
Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.