Regional News:

Articles

28 September 2015 Анатолій Бондарчук Місцеві вибори на Рівненщині: перші висновки громадських спостерігачів. Звіт ОПОРИ за підсумками спостереження у вересні   Серед основних тенденцій на Рівненщині є фальстарт виборчої кампанії з боку окремих політичних сил, що проявилося у здійснення передвиборної агітації раніше визначених у законі термінів, використання окремими кандидатами «виборчої благодійності» або технології матеріального стимулювання виборців, «чорний PR» та агітація у заборонених місцях та маніпуляція громадсько через поширення недобросовісних результатів соціологічних опитувань у ЗМІ. Окрім цього, в області по одному випадку було зафіксовано тиску на членів ТВК зі сторони кандидатів та перешкоджання роботі журналістів.     

28 September 2015 Марина Усманова ОСББ та енергія Сонця, або Коли фантастика стане реальністю? У вересні 2015 на херсонських сайтах новин з’явилось повідомлення про те, що на даху одного з міських будинків була встановлена сонячна батарея. Регіональний прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА поспілкувалася з управляючим будинку.   

25 September 2015 Юрій Сегеда Як політичні партії агітують «в шкурах» громадських організацій Закони України – про політичні партії, про громадські об’єднання, про вибори – якось дивно між собою корелюються, так ніби творці одного з законів уявлення не мали про зміст двох інших. То чому б політикам не використати законодавчі шпарини? Чому б політичній партії не розділитись на дві команди, одна з яких прикинеться громадською організацією? Деякі так і роблять.Навіщо? Бо громадським організаціям іноді дозволено те, що партіям зась.   

 

Народні депутати, які голосували за  новий Закон України «Про місцеві вибори за нього голосували, називали введення гендерної квоти у виборчих списках одним  із найважливіших переваг цього закону. Оперативні дані з територіальних виборчих комісій вже засвідчують, що місцеві організації політичних партій нерідко ігнорували положення законодавства щодо гендерної квоти у виборчих списках. Перші цифри є цікавими не лише з точки зору виконання положень законодавства, а й стану дотримання квоти місцевими організаціями тих партій, які  широко анонсували перед суспільством її введення.  
 

2 жовтня на форумі «Kyiv Smart City 2020», що триває у НСК «Олімпійський», в рамках стріму «Smart Utilities» координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко виступила з доповіддю «Розумне енергозбереження в будинках – практика та досвід».  
 

ОПОРА проаналізувала ротацію членів Територіальних виборчих комісій створених Центральною виборчою комісією. Всього на 30 вересня було здіснено 932 заміни членів ТВК, через них замінили 116 голів, 55 заступників, 24 секретарів та 737 членів. Серед областей лідерів заміни членів є Київська область (89 замін), Донецька(71 заміна), Черкаська (64), Запорізька(61 заміна). Серед партій лідерів серед замін своїх представників у ТВК, політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"(145 замін), Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ"(140 замін), ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ"(136 замін).  
 
Ірпінська територіальна виборча комісія 25 вересня відмовила у реєстрації офіційних спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА. Сьогодні, 2 жовтня, Київський окружний адміністративний суд визнав рішення ТВК протиправним і скасував його.  
 
За день до завершення строку офіційної реєстрації кандидатів на місцевих виборах  Київський апеляційний адміністративний суд  прийняв два  кардинально протилежних рішення щодо Роз’яснення ЦВК, яке стосується неможливості відмови в реєстрації кандидатів у разі недотримання місцевою організацією партії положень законодавства щодо гендерної квоти у виборчих списках.   
 
30 вересня в Українському кризовому медіа-центрі (Київ) відбувся круглий стіл «Внесок України до глобальної кліматичної угоди: яка кліматична політика буде завтра?», організований Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».  
 

Сьогодні, 30 вересня, Україна подала до Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі Зміни Клімату, так званий, очікуваний національно-визначений внесок (ОНВВ) до нової глобальної кліматичної угоди на період 2020-2030 роки.  
 
Ми у Facebook  Ми у Twitter android gray
Deputaty-04-28 10.10.36

abiturient gray

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey

 

Blogs

 
Юрій Лісовський
13 April 2015
коротко про те чи є у Верховній Раді ідеологічна опозиція.

Усі блоги


© Civil Network OPORA 2006 - 2013