Opora

Спостерігачі ОПОРИ провели моніторинг локацій для проведення передвиборної агітації, що встановленні за рішенням міськради Запоріжжя. За результатами вони виявили невідповідність виборчому законодавству в частині 21 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України». Громадський обмудсмен із захисту виборчих прав у Запорізькій області звернувся до міського голови Запоріжжя з пропозицією внести зміни до переліку локацій.

 

16 січня спостерігачі ОПОРИ в Запорізькій області зафіксували у місті Токмак ознаки політичної агітації за зареєстрованого кандидата у Президента України Андрія Садового. У центрі міста встановлено інформаційний стенд без вихідних даних.

 

Спостерігачі ОПОРИ в Запорізькій області здійснили моніторинг локацій, що закріплені міською радою як місця для проведення політичної агітації у місті Василівці. Виявилось, що жодна з локацій не обладнана відповідними стендами та дошками оголошень.

 

У Запоріжжі та Мелітополі 15 січня спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження партійних видань, що містять ознаки дочасної агітації за Анатолія Гриценка і Петра Порошенка.

 

11 січня спостерігачі ОПОРИ у Запоріжжі викликали поліцію для складання заяви про порушення правил передвиборної агітації з боку кандидатів на пост Президента Андрія Садового та Сергія Капліна. Поліція на виклик не з’явилася, заяву представники ОПОРИ написали у слідчому відділі.

 

Спостерігачі ОПОРИ в Запоріжжі перевірили наявність місць, що за рішенням міськвиконкому відведені під стенди та дошки оголошень відведені для розміщення матеріалів передвиборної агітації, згідно Закону України «Про вибори Президента України».

 

Дві організації, що представляють політичні інтереси Юлії Тимошенко, надали новорічні презенти різним верствам населення.

 

Використання бюджетних коштів у цілях ймовірної дочасної непрямої агітації, подарунки університету, квіти жінкам, зовнішня реклама, візити на підприємства, виступи на місцевих телеканалах, зустрічі зі студентами та трудовими колективами – такою є дочасна активність потенційних кандидатів у Президенти в Запорізькій області. Про це під час конференції «Дочасний старт виборчої кампанії у Запорізькій області» повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА 24 рудня.

 

Станом на 21 грудня у Запоріжжі спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували зовнішню рекламу 12 потенційних кандидатів у Президенти України. Так, у різних районах міста були помічені рекламні щити: Олександра Вілкула, Олега Ляшка, Петра Порошенка, Ольги Богомолець, Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка, Сергія Капліна, Вадима Новинського, Анатолія Гриценка, Андрія Садового, Юрія Бойка та ймовірно Володимира Зеленського.

 

У Запорізькій області 53% голів районних державних адміністрацій та районних рад є представниками політичних партій, 47% - безпартійні. Такі дані Громадянська мережа ОПОРА отримала у відповідях на інформаційні запити від відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, а також з відкритих джерел.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019