Opora

Протягом останніх двох місяців осені на вулицях міст Закарпаття, а зокрема Ужгорода, Мукачева, Хуста, Великого Березного з’являлися намети різних політичних сил. У наметах перехожим роздають друковану продукцію, яка містить ознаки передвиборчої агітації. Також на вулицях обласного центру з’явилась зовнішня реклама потенційних кандидатів на пост Президента.

 

Очільником Закарпатського обласного осередку партії «Основа» став Мирослав Гісем, який у 2015 році був кандидатом до обласної ради від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» і, згідно з інформації сайту Центральної виборчої комісії, досі має статус кандидата.

 

Протягом жовтня-листопада в окремих друкованих газетах Закарпаття почали з’являтися матеріали, які містять інформацію про потенційних учасників президентських виборчих перегонів, зокрема - їхні ідеї, ставлення та оцінка суспільно-політичних реалій, плани розвитку країни на майбутнє . Тенденцію збільшення кількості таких матеріалів, які містять ознаки так званої «джинси», зафіксували представники ОПОРИ шляхом моніторингу періодичних видань області.

 

10 голів районних державних адміністрацій на Закарпатті є офіційно позапартійними.  Двоє голів РДА області є членами партій, а один не надав дані про свою партійнійність. Таку інформацію спостерігачі ОПОРИ отримали у відповіді на надіслані інформаційні запити.

 

Цієї осені окремих представників політичних партій, депутатів місцевих рад, а інколи і народних депутатів на Закарпатті спостерігачі ОПОРИ помітили у так званих благодійних акціях. Це вдалося зафіксувати з публічних джерел інформації, зокрема – партійних сайтів, сторінок політичних партій та окремих політиків у соціальній мережі Facebook. Разом з тим, на Закарпатті протягом останніх трьох місяців не зафіксовано відкритої роботи благодійних фондів при політичних партіях чи окремих політиків.

 

Минулого тижня на Закарпатті з`явилося кілька  білбордів із провокаційними написами «Подолаємо фашизм разом» та зображенням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля і депутатки Закарпатської обласної ради від «КМКС» Партії угорців України», ректорки Закарпатського угорського інституту  ім. Ф. Ракоці ІІ Ільдіко Орос.

 

Абсолютна більшість новообраних депутатів Баранинської об’єднаної територіальної громади є самовисуванцями. Кандидати, що були висунуті шляхом самовисування, отримали 17 депутатських мандатів, тоді як висуванці політичних партій – 9. При цьому до сільської ради обрано 20 чоловіків та 6 жінок.

 

За попередніми даними паралельного підрахунку спостерігачів ОПОРИ, перемогу на посаду голови Баранинської ОТГ здобув чинний голова Баранинської сільської ради, самовисуванець Юрій Марусяк, який отримав 2 871 голосів виборців на дев’яти дільницях.

 

Під час голосування у приміщенні ДВК №210587 Баранинської ОТГ перебувала діюча голова села Холмець  Єва Товт.

 

За інформацією Баранинської сільської виборчої комісії, загальна явка на перших місцевих виборах склала - 59%. Проголосували 3570 із 6055 виборців.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018