Opora

Протягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної реклами в соціальних мережах – читайте в дослідженні ОПОРИ.

 

Перед стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі Faceboоk та поширювали через місцеві ЗМІ.

 

Народні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році громадянська мережа ОПОРА проаналізувала діяльність народних обранців з Харківщини за останні 4 роки.

 

Цьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.

 

Виборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.

 

У ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.

 

Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату. 

 

Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року український контент мережі Facebookподолав рубіж 10 мільйонів і з кожним днем невпинно зростає. Збільшується кількість споживачів реклами – відповідно кількість реклами збільшується також. Віднедавна все частіше мене особисто у соціальній мережі «наздоганяє» таргетована політична реклама. І саме цій темі присвячене моє невелике дослідження.

 

Сьогодні в 78 ОТГ 13 областей відбуваються перші вибори. Цьогоріч ОПОРА не проводить класичного спостереження за виборами в громадах, адже ще з жовтня організація розпочала масштабну кампанію дочасного спостереження за виборами Президента України. Та на початку листопада кілька представників мережі в рамках програми «Відкритий світ» відвідали Сполучені штати Америки, де також потрапили на день виборів. Тож пропонуємо за допомогою блогу Ярослава Гулана згадати, як це було та порівняти, наскільки їхні вибори відрізняються від наших.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019