Opora

Вісім потенційних кандидатів у Президенти ймовірно використовували бюджетні ресурси для власної реклами та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. Такі дані наводять спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області. Зокрема, за сприяння кандидатів на Київщині ремонтувалися дороги, будувалися та реконструювалися дитячі та спортивні майданчики, проводилися ремонтні роботи у навчальних закладах, будувався будинок культури та спортивно- оздоровчий комплекс і поліпшувалась екосистема річки.

 

9 грудня в Кременчуці невідомі закидали приймальню народного депутата та потенційного кандидата в Президенти Юрія Бойка червоною фарбою. Про це повідомили на сторінці в соцмережі активісти кременчуцької організації С14.

 

У Волинській області протягом червня-жовтня 2018 року зафіксували 83 випадки непрямої агітації із ймовірним використанням бюджетних ресурсів. Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала партійну приналежність керівного складу 11 районних державних адміністрацій Чернівецької області та облдержадміністрації. Відомості отримали в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Один голова з районних адміністрацій області є партійним. У керівництві Чернівецької ОДА представлена тільки партія «Народний фронт»: членами партії є заступник голови адміністрації та керівник апарату.

 

На Тернопільщині протягом червня-жовтня 2018 року зафіксовано 34 випадки ймовірного використання народними депутатами від певних політичних партій бюджетних ресурсіву цілях самореклами та непрямої дочасної агітації. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

За даними Громадянської мережі ОПОРА, 7 із 85 високопосадовців Львівської обласної та районних державних адміністрацій є членами політичних  партій. В обласній та районних радах задекларували свою належність до партій 22 з-поміж 65. При цьому офіційну інформацію вдалось отримати лише від 125 зі 150 посадовців. Зафіксований один випадок приховування партійності.

 

У листопаді та на початку грудня у друкованих ЗМІ Кіровоградщини опублікували кілька матеріалів, які можуть мати ознаки «чорного піару». У матеріалах критикують чотирьох потенційних кандидатів на пост Президента України: Юлію Тимошенко, Святослава Вакарчука, Володимира Зеленського та Анатолія Гриценка. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

За два останні місяці Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала відеосюжети, телепередачі, актуальні коментарі за участі представників шести політсил. Найбільш активно себе та свою діяльність за допомогою місцевого телебачення рекламувала партія «БПП «Солідарність».

 

З нагоди дня Збройних Сил України голова Лисичанської міської організації «БПП Солідарність» Михайло Голтишов у супроводі однопартійця привітав зі святом військовослужбовців.

 

За листопад спостерігачі ОПОРИ зафіксували зростання кількості рекламних щитів потенційних кандидатів в Президенти України на 10%.  Загалом в області з 450 білбордів 310 містять іміджеву рекламу.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018