31 жовтня Центральна виборча комісія прийняла рішення про заміну заступника голови окружної виборчої комісії №49 Володимира Лігостаєва, якого було призначено вчора. Члени комісії, які були незгодні з його призначенням, відізвали заяви про складання повноважень. Про це повідомляють спостерігачі ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА.

Вчора шість членів комісії подали заявили про вихід зі складу ОВК №49 на знак протесту проти призначення Володимира Лігостаєва. Вони заявили, що Лігостаєв брав участь в організації сепаратистського референдуму 11 травня у Костянтинівці. Крім того, заяви про складання повноважень подали три інших члени ОВК, що позбавило комісію кворуму.

«Наразі ОВК №49, яка знаходиться у місті Костянтинівка Донецької області, відновила свою роботу. На засіданні присутні 10 членів комісії, рішення приймаються», — повідомляє спостерігач ДОО КВУ та ОПОРИ.

Як відомо, 49-й округ на Донеччині — однин з найбільш проблемних у регіоні. Раніше спостерігачі ДОО КВУ та ОПОРИ повідомляли про постійні проблеми в роботі окружної комісії, велику кількість уточнених протоколів від ДВК, а також підозріло високу явку виборців на окремих дільницях цього округу.

 

Контактна інформація для преси:
Олександр Іванов,
прес-секретар спільної кампанії спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України у Донецькій області

 

 

 
Про громадське спостереження за виборами
Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».