Перша політична партія, «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), що вже зареєструвала свій список кандидатів у народні депутати  і стала суб’єктом виборчого процесу,  почала свою агітаційну кампанію в м. Херсоні з порушення.

У місті з’явилися білборди цієї політичної сили без вихідних даних, тобто на них не вказані «відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск» (п. 7 ст.68 Закон «Про вибори народних депутатів України»). Оскільки, ця партія вже є суб’єктом виборчого процесу, на її друкованих матеріалах мають бути ці дані. 

Важливо звернути увагу на те, що напередодні позачергових виборів були внесені зміни до Закону «Про вибори народних депутатів», які дають чітке роз’яснення, що є політичною рекламою (п.3. ст. 68): «Політична реклама - це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів. До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій - суб'єктів виборчого процесу». Отже, у даному випадку агітаційна продукція партії «Громадянська позиція» підпадає під визначення політичної реклами, бо містить назву партії, і таким чином, на ній мають бути вихідні дані.

 Civil position Kherson

За коментарями звертайтеся:
Наталія Богренцова – прес-секретар Громадської мережі ОПОРА в Херсонській області
+38066174 45 28

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.