На Волині 5 окружних виборчих комісій розпочали роботу. Проте не всі ОВК забезпечені всім необхідним для роботи. 8 вересня відбулись засідання членів окружних виборчих комісій.

 

У ОВК № 21 (м. Ковель) на зборах були непорозуміння. На початку засідання у ОВК № 21 зайшли представники «Правого сектору». Вони хотіли з’ясувати, яким чином Ігор Коваль був призначений членом ОВК від політичної партії “Правий сектор”. Також вони виявили бажання бути присутніми на засіданні, однак їм відмовили. Представники “Правого сектору” не мали при собі жодних посвідчень. На вулиці з ними поспілкувалась голова ОВК Євгенія Гаценко та член ОВК Олександра Кузьмич. Після роз’яснень комісія продовжила свою роботу. 12 членів ОВК cклали присягу. Ніхто не відмовився працювати в комісії.

На засіданні не було журналістів, представників органів влади та кандидатів у народні депутати України. Приміщення окружної виборчої комісії не має всього необхідного для роботи. Зокрема, там не підключений телефонний зв’язок та інтернет, немає стенду (дошки), де були б офіційні матеріали ОВК. Також не висить табличка на будівлі ОВК, де розміщена комісія. Відсутня й інформація про початок роботи ОВК та їхній склад на сайтах місцевих органів влади. Після засідання члени ОВК № 21 пішли до міського голови, щоб їм надали інше приміщення для роботи. Оскільки в теперішньому бракує місця. 

У ОВК № 22  (м. Луцьк) теж не все є для початку роботи. Зокрема, нема інтернету та телефону. На першому засіданні було 15 чоловік, від присяги ніхто не відмовився. У складі ОВК № 22 троє членів також входять до складу територіальних виборчих комісій. А саме: заступник голови комісії Будцев Леонід Євгенович (заступник голови Луцької міської виборчої комісії), член комісії Саганюк Анна Степанівна (заступник голови Волинської обласної виборчої комісії) та член комісії Шилова Наталія Петрівна (член Луцької міської виборчої комісії). Є підстави вважати, що у складі ОВК № 22 відбудуться зміни, бо 26 жовтня в Луцьку відбудуться довибори до Волинської обласної ради.

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.