Opora

Протягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної реклами в соціальних мережах – читайте в дослідженні ОПОРИ.

 

У столиці представники ВО «Батьківщина»  організували святкові концерти, дарували солодощі й різдвяних янголів, відкривали бювет. Активісти «БПП «Солідарність» розповідали про Томос і становлення української церкви. Партія «Основа» зводила дітей до цирку. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

3 січня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували, як лідер Соціал-демократичної партії Сергій Каплін подав документи до Центральної виборчої комісії для участі у виборах Президента України. Політика супроводжували соратники з різних регіонів країни.

 

1 січня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували в столиці дві паралельні акції на честь 110 річниці з дня народження Степана Бандери. Марші організували «Національний корпус» та ВО «Свобода» з іншими організаціями. МВС повідомляє про відсутність правопорушень. 

 

Громадянська мережа ОПОРА опитала представників шести політичних сил в столиці. Згідно з результатами дослідження, дві партії розгорнули виборчі штаби, п’ять – активізували публічну діяльність. Серед складнощів, з якими зіткнулись політичні сили: обмеження доступу до ЗМІ, бюрократичні труднощі при встановлені наметів, політична упередженість посадовців. Серйозними загрозами для проведення чесних виборів, на думку партійців, є підкуп виборців й зловживання адміністративним ресурсом.

 

Народний депутат України, заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Третьяков заснував іменний благодійний фонд у травні 2017 року. «Фонд Олександра Третьякова» допомагає ветеранам, людям з інвалідністю, мешканцям Святошинського району, підтримує освітні та культурні програми, здійснює матеріально-технічне забезпечення закладів освіти Святошинського району. Директор фонду – депутат Київради з фракції «Солідарність» Вікторія Муха.

 

У Києві представники ВО «Батьківщина» вітали дітей в садках, школах, дитячому будинку та в парку. «БПП «Солідарність» відкривали новорічну ялинку та подарували тонометр ветерану. Марина Порошенко запросила дітей в кіно, а Віталій Кличко взяв участь у благодійному аукціоні. Партія «Основа» подарувала ліжка дитячому притулку.

 

Протягом листопада–першої половини грудня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували в Києві 52 публічних заходи за участі потенційних кандидатів у Президенти, що мали ознаки дочасної агітації. Зустрічі відбуваються у формі партійних зібрань, зокрема праймеріз, форумів, прес-конференцій, вшанування пам’ятних дат, презентацій, лекцій, мітингів тощо. Офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня 2018 року.

 

Користувачі соцмереж повідомляють про роздачу продуктових пакетів депутатом Київради від «Батьківщини» Ігорем Галайчуком. Анонімність першоджерела і кампанія з  поширення повідомлення в соцмережах дають підстави говорити про його можливу фейковість. Представник депутата запевняє, що Галайчук допомагає доправляти соціальні набори для киян в рамках міської бюджетної програми. В Управлінні праці та соцзахисту Голосіївської РДА, яке відповідальне за її реалізацію, можливість такої співпраці заперечують.

 

В Солом'янському районі Києва спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкоджений сітілайт з гаслом «Мир – це боротися з корупцією,  а не очолювати її» голови всеукраїнського руху «Партія миру» Вадима Новинського.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019