Opora

5 голів та 4 заступники голів районних рад Чернівецької області є членами політичних партій. Серед керівників апаратів рад 10 посадовців з 11 є позапартійними. Такі відомості отримали представники Громадянської мережі ОПОРА в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Станом на 10 грудня у повній мірі, відповіли 7 районних рад з 11.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала партійну приналежність керівного складу 11 районних державних адміністрацій Чернівецької області та облдержадміністрації. Відомості отримали в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Один голова з районних адміністрацій області є партійним. У керівництві Чернівецької ОДА представлена тільки партія «Народний фронт»: членами партії є заступник голови адміністрації та керівник апарату.

 

У справі головного підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах 2015 року Ростислава Білика змінився суд – підсудність справи визначена за Першотравневим районним судом м. Чернівці. Причиною є те, що протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями нового призначення не відбулося, бо не вистачає потрібної кількості суддів у Шевченківському суді для розподілу справи.

 

Всього на виборах в чотирьох ОТГ Чернівецької області зареєстровано 432 кандидата Серед них 30 самовисуванців та 402 представників від 11 місцевих організацій політичних партій. Найбільше представництво у партії ВО «Батьківщина» – 92 кандидата. Найбільше зареєстрованих кандидатів у Хотинській ОТГ. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області у період з 20 серпня по 20 листопада зафіксували близько 300 публікацій у регіональних ЗМІ про потенційних кандидатів у президенти та їхні партії, що можуть мати ознаки прихованої політичної реклами. 17% цих матеріалів містили ознаки чорного піару.

 

У справі головного підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах у Чернівцях 2015 року Ростислава Білика третій самовідвід судді за місяць. У справі проходили близько сотні підозрюваних.  Троє – засуджені (посередники у передачі коштів виборцям), 12 – визнали свою провину за те, що взяли гроші та покаялися в суді. Справи 4 підсудних досі на розгляді. Всі судді, які оголосили самовідвід, були головуючими у провадженнях щодо засуджених за продаж голосів студентів.

 

Святкування 100-річчя Буковинського віча 3 листопада в м. Чернівці відвідали Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк та Арсен Аваков.

 

Сьогодні в Шевченківському районному суді Чернівців мали почати розгляд справи Ростислава Білика про підкуп виборців з самого початку. Але засідання не відбулось. Адвокат не з’явився, а підсудний спізнився. Це – перше засідання із суддею Галиною Слободян, на яку днями була перерозподілена ця справа.

 

25 жовтня минуло три роки з моменту, коли спостерігачі ОПОРИ зафіксували організацію підкупу виборців на місцевих виборах у Чернівцях. Понад два роки тривало досудове розслідування, а з початку року триває й судовий розгляд у цій справі з чинним депутатом Чернівецької міської ради Ростиславом Біликом у якості обвинуваченого. Однак, розгляд цієї справи може розпочатися з самого початку, адже 17 жовтня закінчився строк повноважень судді, який здійснює судове провадження у цій справі.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018