Opora

Банер лідера партії «Наші», народного депутата України Євгена Мураєва спостерігачі ОПОРИ зафіксували на будівлі п’ятиповерхового житлового будинку по вул. Ціолковського, 6 у Глухові. Міська влада заявила про незаконність такого розміщення. Лідер Сумського регіонального осередку партії «Наші» заперечив будь-яке відношення його організації до розміщення зовнішньої реклами потенційного кандидата в президенти.

 

16 січня спостерігачі ОПОРИ виявили у Сумах та Ромнах зовнішню рекламу зареєстрованих кандидатів у Президенти України Андрія Садового та Анатолія Гриценка без вихідних даних. Спостерігачі звернулись до поліції з заявою щодо можливого порушення.

 

Партійну табличку офісу партії «Наші»в Сумах забризкали фарбою проти ночі 15 січня. Поліція зазначає, що до них звернень не надходило. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

Зарічний та Ковпаківський суди м. Суми  та Сумський окружний адміністративний суд запровадили особливий режим роботи на час виборчого процесу. Він передбачає чергування суддів та працівників апаратів, спеціальний порядок прийому документів і справ, пов’язаних із виборчим процесом.

 

Партійці на Сумщині дарували різдвяних янголів, пакунки військовим, музичні інструменти та побутову техніку, а реклама із привітаннями від політиків з Новим роком та Різдвом почала з’являтися ще в середині грудня.

 

Міський голова Глухова Мішель Терещенко не братиме участі у президентських перегонах. Причини відмови балотуватись він пояснив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook 3 січня.

 

На чергових  виборах Президента України 31 березня 2019 року жителі Сумщини голосуватимуть у 6 територіальних виборчих округах. Їхня кількість не змінилась з виборів 2014 року.

 

Обласні та районні газети на Сумщині продовжують друкувати  матеріали з ознаками прихованої політичної реклами без відповідних маркувань. Спостерігачі ОПОРИ знайшли 22 публікації з ознаками «джинси». Найбільше таких матеріалів у період з 15 по 25 грудня було на користь лідерки ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Проти неї та ще одного ймовірного кандидата Володимира Зеленського спостерігачі ОПОРИ також знайшли у «районах» публікації з ознаками «чорного» піару.

 

До початку офіційного старту виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ у Сумській області фіксують зовнішню рекламу потенційних кандидатів на посаду Президента України, публікації з ознаками «джинси», «чорного» піару, активність партій у проведенні благодійних заходів, випадки непрямої агітації з ймовірним використанням бюджетних ресурсів. Усе це є проявами того, що у регіоні активно готуються до президентських перегонів. Про це повідомили 27 грудня представники Громадянської мережі ОПОРА під час прес-конференції «Дочасна виборча кампанія на Сумщині».

 

Попри те, що після візиту Олега Ляшка на Сумщину минув вже майже тиждень, місцеві ЗМІ продовжують публікувати матеріали зі згадками прізвища політика та його візиту в область. З 17 по 23 грудня спостерігачі ОПОРИ зафіксували у 4 інтернет-виданнях регіону матеріали, у яких повторно згадується візит політика на Сумщину.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019