Opora

elections_12_logo_ua

Громадянська мережа ОПОРА з 2007 року отримала досвід реалізації 3-х загальнонаціональних та 8 місцевих кампаній громадського спостереження за виборчим процесом. Найбільш впливовими та інноваційними варто відзначити моніторингові місії, організовані під час виборів Президента України 2010 року та останніх виборів до органів місцевого самоврядування всіх рівнів 2010 року. Результати громадського спостереження активно використовувалися для підготовки висновків та офіційних оцінок щодо перебігу і результатів виборів українською та міжнародною громадськістю, міжнародними місіями, представництвами іноземних держав, медіа тощо.

Організація бере активну участь і в підготовці та обговоренні змін до виборчого законодавства. Зокрема, у 2011 році ОПОРА координувала адвокаційний проект Консорціуму виборчих ініціатив за підтримки Національного демократичного інституту, метою якого стало врахування пропозицій громадськості до закону «Про вибори народних депутатів України».  В результаті, більше ніж 60% принципових рекомендацій було імплементовано у нову редакцію закону. ОПОРА також є членом робочої групи при Президентові України щодо удосконалення виборчого законодавства і у складі Консорціуму входить до Конституційної Асамблеї.

У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами у окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів, до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти. 

pvt_rezult_2012

Український звітEnglish report
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 

 reityng-porushen-ver-zhovten

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018