Opora

З 13 по 15 лютого представники Громадянської мережі ОПОРА в Запорізькій області зафіксували тринадцять випадків із ознаками порушення в агітації за трьох кандидатів у Президенти України. За всіма випадками звернулись до поліції.

 

8 лютого представники ОПОРИ завітали до Міського центру первинної медико-санітарної допомоги, де були розміщені друковані агітаційні матеріали на підтримку Андрія Садового. Також пацієнти закладу мали можливість пройти тут безоплатне медичне обстеження,ініційоване «Об’єднанням «Самопоміч. За першим випадком складено заяву та передано до поліції.

 

З 31 грудня 2018 року до 9 лютого 2019 року Національна поліція зафіксувала 40 випадків з ознаками порушення виборчого законодавства в Запорізькій області. Про це повідомили представники ГУНП в Запорізькій області під час селекторної наради, на яку були запрошені й представники ОПОРИ.

 

5 лютого представники Громадянської мережі ОПОРА звернулися до поліції  у зв'язку з можливими ознаками порушень в агітації від Анатолія Гриценка. Зокрема, перевірки потребувала наявність інформації про наклад, замовника та виконавця матеріалів  у вуличних наметах на підтримку згаданого політика. Згодом з’ясувалося, що у правоохоронців виникли підозри у зборі персональних даних агітаторами.

 

Представники ОПОРИ провели аналіз публікацій у 9 газетах Запоріжжя, що виходили протягом грудня 2018 – січня 2019 років. Ці матеріали не мали маркування політичної реклами і містили ознаки політичної агітації.

 

В січні та лютому цього року до жителів Запоріжжя зверталися невідомі із пропозицією долучитися до збору підписів на підтримку вступу України до НАТО і Євросоюзу. Процедура проводилася нібито за підтримки Петра Порошенка. Окрім усних свідчень та світлин бланку не вдавалося отриматиінших підтверджень. Однак днями ці дії із можливими ознаками порушення зафіксувала на відео представниця ОПОРИ.

 

В межах підготовки до реалізації програми взаємодії із правоохоронцями — представники Громадянської мережі ОПОРА зустрілися 1 лютого в Управлінні патрульної поліції у Запорізькій області, аби обговорити напрямки подальшої співпраці.

 

Під час моніторингу в містах Мелітополь та Василівка представники ОПОРИ в Запорізькій області зафіксували білборди із зображенням Євгена Мураєва, Юлії Тимошенко, Іллі Киви, Олександра Вілкула та роздатковий матеріал на підтримку Олега Ляшка без вихідних даних.

 

Представники ОПОРИ зафіксували 8 матеріалів без вихідних даних на білбордах на підтримку Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Юрія Бойка та Іллі Киви.

 

21 звернення до поліції про можливі ознаки порушень в агітації, розміщення стендів для політичної агітації в комунальних закладах, незадовільна робота міських виконавчих комітетів області на підтримку виборчого права, чорний піар – про це розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА у Запорізькій області під час прес-конференції «Передвиборна агітація у Запорізькій області в січні: найпоширеніші ознаки порушень».

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019