Opora

9 лютого, в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі кандидата в Президенти Володимира Зеленського. Концерт гумористів був анонсований заздалегідь, квитки на нього можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень. Однак, як стало відомо спостерігачам ОПОРИ, того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, пройшов ще один, вхід на який був виключно за запрошенням. Попереднього публічного анонсу свята не було, як можна було отримати запрошення – достеменно невідомо.

 

На початку лютого в Ужгороді та інших містах Закарпаття спостерігачі ОПОРИ зафіксували носії зовнішньої реклами із символікою кількох  політичних партій, а не іменами кандидатів на пост Президента України. Наприклад, стала масовою поява білбордів із назвою політичної сили «БПП «Солідарність», о може мати ознаки прихованої  реклами чинного Президента, якого ЦВК  зареєструвала як самовисуванця.

 

Станом на 8 лютого в Ужгороді спостерігачі ОПОРИ зафіксували зіпсований борд кандидата в Президенти України від політсили «Опозиційний Блок - партія миру та розвитку» Олександра Вілкула. Невідомі облили плакат політика зеленою фарбою, яка здалеку нагадує візуально зеленку.

 

На сайтах 8 із 13 районних державних адміністрацій Закарпаття комунікаційниця ОПОРИ зафіксувала матеріали, які містять ознаки прихованого піару на користь Президента України Петра Порошенка. У матеріалах переважно йдеться про роботу чинного глави держави, його зустрічі, заяви, виступи тощо. Зокрема, на сайтах кількох РДА області є новина про те, що Петро Порошенко вдруге претендуватиме на пост Президента.

 

У період з 1 по 31 січня у друкованих виданнях області з’являлися матеріали, які можуть містити ознаки «джинси» – позитивних згадок на користь окремих політиків. У текстах описуються думки кандидатів у Президенти чи представників різних політичних сил, результати соціальних опитувань на користь того чи іншого кандидата, інформація про з’їзди партій тощо. У окремих матеріалах були згадки й негативні – так званий «чорний піар». Попри ознаки замовності ці матеріали не промарковані як реклама - для потенційних кандидатів та як передвиборна агітація (політична реклама) - для вже зареєстрованих. Такі випадки комунікаційниця ОПОРИ зафіксували шляхом моніторингу обласних друкованих видань.

 

Станом на 28 січня представники ОПОРИ зареєстрували більше 10 звернень до поліції з приводу виявлених ознак порушень Закону України «Про вибори Президента». Про це розповів координатор громадського спостереження за виборами у Закарпатській області Ярослав Гулан під час прес-конференції Закарпатської ОПОРИ про перебіг кампанії в області.

 

Станом на 28 січня в Ужгороді спостерігачі ОПОРИ фіксують масову наявність білбордів кандидатів у Президенти Юлії Тимошенко та Олега Ляшка, які не містять вихідних даних. Також зафіксовано два білборди кандидатів Олександра Шевченка та Євгенія Мураєва. На них також відсутня інформація про установу, що здійснила друк, дані про тираж та про осіб, відповідальних за випуск. Слід зазначити, що на окремих білбордах кандидатки Юлії Тимошенко, які з’явилися у період після 24 січня, вихідні дані є.

 

У селах Міжгірського та Воловецького районів Закарпатської області місцева влада визначила місця для розміщення друкованої агітації у чи на приміщеннях сільрад, а також інших муніципальних будівлях на кшталт бібліотек, клубів, шкіл. Згадані рішення суперечать законодавству, відтак представники ОПОРИ навідалися до кількох рад, щоб нагадати про це, а також підготували відповідні звернення до органів державної влади. 

 

Станом на 25 січня із 6 парламентських партій (які мають свої фракції у Верховній Раді) чотири партії уже мають зареєстрованих кандидатів у Президенти («Об’єднання «Самопоміч», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка, «Опозиційний Блок»). Закарпатська команда ОПОРИ з’ясовувала, чи запрацювали штаби зареєстрованих та потенційних кандидатів від парламентських партій у найзахіднішій області та хто їх очолює.

 

У період із 21 грудня 2018 року й до 22 січня 2019 року на Закарпатті спостерігачі ОПОРИ зафіксували кілька випадків, коли про народних депутатів розповсюджувалася позитивна інформація з ознаками піару під час інформування про заходи, що були здійснені коштом субвенцій із Державного бюджету. Позитивну інформацію про нардепів розповсюджували як окремі ЗМІ, так і сайти органів місцевого самоврядування.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019