Ранкове засідання окружної виборчої комісії № 206 проходить у закритому режимі – у приміщення не пускають спостерігачів та довірених осіб кандидатів.

Спостерігачі ОПОРИ фіксують, що ОВК №206 продовжує вже звичну для цієї комісії практику закритої роботи. Цього разу члени комісії фізично не допускають спостерігачів до ранкового засідання та не надають жодної інформації про свою роботу.

ОПОРА неодноразово повідомляла про практику проведення закритих нарад в ОВК №206, на які не допускалися спостерігачі.

Закликаємо окружну виборчу комісію 206 виборчого округу організувати свою роботу згідно з чинним законодавством, дотримуватися принципів відкритості, доступності та прозорості.

Закон України «Про вибори народних депутатів України» у частині 3 статті 34 визначає, що спостерігачам не потрібен дозвіл голови чи членів комісії для того, щоб бути присутніми на засіданні ДВК: «На засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування, на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише такі особи: 1) члени виборчих комісій вищого рівня; 2) кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата); 3) офіційні спостерігачі від партій, кандидатів у депутати, громадських організацій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата, однієї громадської організації); 4) офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій; 5) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)».

Спостерігачами ОПОРИ було складено відповідний акт про порушення виборчого законодавства.

Доступ спостерігачам та довіреним особам до засідання ОВК № 206 було надано о 8:30 ранку.

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за проміжними виборами до Верховної Ради України, які відбудуться 17 липня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.