Opora

У Волинській області протягом червня-жовтня 2018 року зафіксували 83 випадки непрямої агітації із ймовірним використанням бюджетних ресурсів. Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

 

На Волині правоохоронці провели обшуки у будинках кандидатів на посади голів  Гіркополонківської ОТГ Вадима Веремчука та Підгайцівської ОТГ Валентина Приходька. Про це стало відомо Громадянській мережі ОПОРА у п’ятницю, 7 грудня.

 

У 9 громадах на Волині взяти участь у перших виборах виявили бажання 665 чоловіків (59%) та 467 жінок (41%). Ще 5 жінок (16%) та 27 (84%) чоловіків змагатимуться за крісла  голів громад. Розподіл претендентів на посади голів та депутатів місцевих рад ОТГ за гендерною та партійною  ознакою проаналізували  представники Громадянської мережі ОПОРА.  

 

На Волині 59% голів районних державних адміністрацій та районних рад є представниками політичних партій, а 41% – безпартійні. Такі відомості отримали представники Громадянської мережі ОПОРА в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування.

 

На Волині дев'ять територіальних виборчих комісій станом на 1 грудня 2018 р. зареєстрували 1 133 кандидати у депутати до відповідних рад та 32 кандидати на посади голів об'єднаних територіальних громад.

 

Протягом вересня-листопада 2018 р. у волинських інформаційних виданнях неодноразово з’являлися публікації з результатами досліджень щодо рейтингів потенційних кандидатів у президенти. Представники Громадянської мережі ОПОРА проаналізували зібрані результати соціологічних опитувань, які поширювались у Волинській області протягом осені.

 

Тростянецька сільська виборча комісія об’єднаної територіальної громади не провела засідання 29 листопада і зареєструвала окремих кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського голови для участі у виборах 23 грудня на два дні пізніше, як того вимагає закон. Про це стало відомо представникам Громадянської мережі ОПОРА 1 грудня.

 

У друкованих волинських виданнях обласного та районного рівнів протягом вересня-листопада 2018 року почали систематично з’являтися публікації позитивного змісту про потенційних кандидатів на посаду президента. Тенденцію до збільшення матеріалів про політиків, які уже натякали чи заявляли про бажання брати участь у президентській кампанії, помітили представники Громадянської мережі ОПОРА, здійснюючи постійний моніторинг місцевих газет.

 

Ківерцівська міська виборча комісія об’єднаної територіальної громади зареєструвала 271 кандидата у депутати до відповідної міської ради, висунутих 12 політичними партіями, та 6 кандидатів на посаду Ківерцівського міського голови ОТГ. Про це стало відомо представникам Громадянської мережі ОПОРА 30 листопада.

 

Протягом осені волинські інтернет-видання активно публікували матеріали зі згадками потенційних кандидатів у президенти.  За результатами моніторингу дочасної активності імовірних кандидатів, який здійснила Громадянська мережа ОПОРА, найбільше згадок мають Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, а також потенційні кандидати, які восени побували на Волині.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018