Opora

Спостерігачі ОПОРИ протягом червня-жовтня 2018 року зафіксували 62 випадки непрямої агітації народними депутатами Полтавщини з ймовірним використанням державних коштів.

 

9 грудня в Кременчуці невідомі закидали приймальню народного депутата та потенційного кандидата в Президенти Юрія Бойка червоною фарбою. Про це повідомили на сторінці в соцмережі активісти кременчуцької організації С14.

 

У листопаді Полтавську область відвідали троє потенційних кандидатів в Президенти: Олександр Шевченко, Сергій Тарута та Сергій Каплін.

 

Чорнухинська, Опішнянська та Краснолуцька територіальні виборчі комісії зареєстрували 475 кандидатів у депутати та 14 кандидатів на голову об’єднаних териториторіальних громад.

 

Серед 101 представника керівного складу державних адміністрацій Полтавської області 76 посадовців не є членами партій, 14 – мають партійну приналежність. Ще 11 керівників державних адміністрацій не повідомили відповідну інформацію. Такі дані ОПОРА отримала, проаналізувавши 25 районних державних адміністрацій та одну ОДА Полтавщини.

 

Протягом листопада спостерігачі ОПОРИ зафіксували факти політичної благодійної діяльності. Прояви такої благодійності були помічені від потенційного кандидата від партії УКРОП Олександра Шевченка, а також від представників партій ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок».

 

У друкованих ЗМІ Полтавщини зафіксовано 54 матеріали, що можуть мати ознаки прихованої політичної реклами, так званої «джинси». З початку жовтня по 22 листопада включно спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували наявність політичної реклами в друкованих медіа області, серед яких обласна газета «Зоря Полтавщини» та міські тижневики «Вечірня Полтава» і «Полтавський вісник».

 

Хоча офіційно виборча кампанія президентських виборів стартуватиме 31 грудня, на Полтавщині спостерігачі ОПОРИ зафіксували активну діяльність потенційних кандидатів. Вони використовують зовнішню візуальну рекламу та зустрічі з виборцями. Станом на початок листопада регіон відвідали дев’ять потенційних кандидатів у Президенти. Також зафіксовані факти надання подарунків.

 

Середня явка виборців Полтавщини становить 52,9%. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

На двох дільницях у Щербанівській ОТГ зафіксовано фотографування бюлетенів виборцями. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018