Opora

Спостерігачі ОПОРИ на Івано-Франківщині зафіксували білборди зареєстрованих кандидатів у Президенти Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка та Ігоря Шевченка без вихідних даних. Також наразі невідомо, з яких джерел могли оплачуватись ці агітаційні матеріали без відповідної інформації про тираж, замовника та виробника. ОПОРА звернулась із цього приводу до поліції.

 

Після старту передвиборчих перегонів на Прикарпатті активно використовують носії зовнішньої реклами 12 потенційних суб’єктів виборчого процесу та два зареєстрованих кандидата на пост Президента.  Четверо з них розпочали рекламувати себе у січні – це  Юрій Дерев’янко, Євгеній Мураєв, Ольга Богомолець, Ігор Шевченко  та «Опозиційна платформа «За життя».

 

Спостерігачі ОПОРИ в Івано-Франківській області 10 та 11 січня зафіксували білборди із написом «Андрій Садовий. Наступ 2019» з ознаками агітації, але без передбачених законодавством вихідних даних. За цими фактами представники ОПОРИ у Коломиї, Івано-Франківську, Надвірній та Калуші подали відповідні звернення у поліцію.

 

8 січня 2019 року у Калуші (ТВО №85) спостерігачі ОПОРИ виявили пошкоджені білборди із політичною рекламою одразу 3 потенційних кандидатів у Президенти України. Ймовірно зеленкою та яйцями закидали білборди політиків Юлії Тимошенко, Олега Ляшка та політичної партії  «Опозиційна платформа «За життя».

 

У вересні-грудні в Івано-Франківській області проводили благодійну діяльність 9 громадських організацій та фондів, пов’язаних із потенційними суб’єктами виборчого процесу. Особливий сплеск політичної благодійності зафіксовано у День Святого Миколая.

 

На чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року жителі Івано-Франківської області голосуватимуть у семи територіальних виборчих округах. Їхня кількість така ж, як була на виборах 2014 року.

 

1 січня 2018 року на урочистостях з нагоди дня народження Степана Бандери посадовці місцевої влади та лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок публічно натякали, за кого варто голосувати на виборах Президента, а за кого ні. 

 

За спостереженнями ОПОРИ, на Прикарпатті – фальстарт президентської виборчої кампанії. У вересні-грудні зафіксовано 12 візитів дев’ятьох потенційних кандидатів, 24 зустрічі з виборцями, 110 матеріалів із ознаками джинси у газетах та 25 випадків «чорного піару».

 

Протягом грудня Прикарпаття відвідали ймовірні кандидати на посаду президента Руслан Кошулинський, Петро Порошенко та Андрій Садовий. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

ОПОРА проаналізувала друковані ЗМІ Прикарпаття за вересень-грудень і з’ясувала, що найбільше «чорного піару» було спрямовано проти двох потенційних кандидатів на пост Президента України – Анатолія Гриценка та Юлії Тимошенко.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018