Opora

На Волині правоохоронці провели обшуки у будинках кандидатів на посади голів  Гіркополонківської ОТГ Вадима Веремчука та Підгайцівської ОТГ Валентина Приходька. Про це стало відомо Громадянській мережі ОПОРА у п’ятницю, 7 грудня.

 

У 9 громадах на Волині взяти участь у перших виборах виявили бажання 665 чоловіків (59%) та 467 жінок (41%). Ще 5 жінок (16%) та 27 (84%) чоловіків змагатимуться за крісла  голів громад. Розподіл претендентів на посади голів та депутатів місцевих рад ОТГ за гендерною та партійною  ознакою проаналізували  представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

Найбільше кандидатів в депутати зареєстровано до Чуднівської міської об’єднаної територіальної громади, найменше – Швайківської ОТГ Бердичівського району. Загалом, стати народними обранцями в своїй громаді виявили бажання 646 осіб, з яких 154 – самовисуванці та  492 – кандидати від партій.

 

5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється Указ  Президента про введення воєнного стану.

 

Чорнухинська, Опішнянська та Краснолуцька територіальні виборчі комісії зареєстрували 475 кандидатів у депутати та 14 кандидатів на голову об’єднаних териториторіальних громад.

 

У шістьох об’єднаних територіальних громадах Житомирської області: Райгородоцькій, Швайківській сільських та Гришковецькій селищній Бердичівського району, Вчорайшенській сільській ОТГ Ружинського району, Вільшанській сільській та Чуднівській міській ОТГ Чуднівського району готуються до перших виборів, які відбудуться 23 грудня. Стати головою своєї ОТГ виявили бажання 22 кандидата. Серед яких: 12 – самовисуванці і 10 – кандидати від партій.

 

На Волині дев'ять територіальних виборчих комісій станом на 1 грудня 2018 р. зареєстрували 1 133 кандидати у депутати до відповідних рад та 32 кандидати на посади голів об'єднаних територіальних громад.

 

Новостворений склад Новомосковської районної виборчої комісії Дніпропетровської області так і не приступив до виконання роботи. У зв’язку з цим Центральна виборча комісія 4 грудня внесла зміни до складу комісії.

 

Помер 46-річний кандидат у депутати від Аграрної партії України Сергій Шовенко, який балотувався на перших виборах в Піщанобрідській ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області. Про це Громадській мережі ОПОРА повідомила секретар Піщанобрідської ТВК Надія Ставертій.

 

На виборах в чотирьох ОТГ Кіровоградської області зареєстровано 306 кандидатіву депутати. Серед них 52 самовисуванці та 254 представників від 8 місцевих осередків політичних партій. Найбільше зареєстрованих кандидатів у Добровеличківській ОТГ. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018