Opora

Центральна виборча комісія задовольнила клопотання Громадянської мережі ОПОРА щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 30 квітня 2017 року.

 

У Закарпатській області у двох новостворених громадах – Перечинській та Іршавській – з 11 березня офіційно стартував виборчий процес. Як відомо, у Перечинську громаду об’єдналося місто, а також села Ворочово, Зарічово, Сімерки та Сімер. До Іршави приєдналися села Собатин та Лоза.

 

Основними причинами допущених членами дільничних виборчих комісій помилок, зловживань чи порушень було безвідповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків та недостатнє засвоєння ними отриманих знань або невміння застосувати їх на практиці. 

 

Висновки і рекомендації підготовлені за результатами експертного опитування довготермінових спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, що здійснювали моніторинг усіх етапів виборчого процесу на перших місцевих виборах в об’єднаних територіальних громадах 11 та 18 грудня 2016 року. Метою опитування було з’ясувати та систематизувати думки спостерігачів щодо якості роботи членів дільничних виборчих комісій. Усього було опитано 50 довготермінових спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА.   

 

Найбільшу кількість посад голів об’єднаних територіальних громад та мандатів депутатів отримали кандидати, що балотувались шляхом самовисування.

 

Шевченківська сільська виборча комісія збиралась неправомірно перерахувати виборчі бюлетені на чотирьох дільницях. Причиною цьому стала скарга кандидата від ВО «Батьківщина» Анатолія Ніколенка, а також можливий тиск з боку голови Вітовської районної організації БПП Тетяни Садової.

 

18 грудня, в день виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ та відповідних голів, Громадянська мережа ОПОРА здійснювала незалежне спостереження за ходом виборчого процесу у шести об’єднаних громадах - Шегинівській, Мостиській, Судововишнянській, Нижанковицькій, Жовтанецькій та Давидівській. Спостереження велося у форматі мобільних груп, кожна з яких моніторила ситуацію на дільницях у селах та містах, що входять до ОТГ.

 

Представники ОПОРИ у Чернівецькій області опрацювали декларації новобраних голів Сторожинецької, Вижницької, Вашківецької та Тереблечанської громад, подані нимидо ТВК. Сукупна сума доходів декларантів - 459 517 грн, а ось їх сім’ї  заробили менше – 244 606 грн.

 

У неділю, 18 грудня, на Буковині пройшли перші вибори депутатів ради та голови новоствореної Сторожинецької об’єднаної територіальної громади. За підсумками голосування, посаду голови громади здобув Микола Карлійчук, отримавши 51,3% голосів виборців. А ось список депутатів в раду ще не сформований через колізію в Законі.

 

За результатами цьогорічного національного моніторингу прозорості, відкритості, підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Луцька міська рада посіла перше місце. Її індекс публічності становить 79%.

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015