Opora

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала партійну приналежність керівного складу 11 районних державних адміністрацій Чернівецької області та облдержадміністрації. Відомості отримали в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Один голова з районних адміністрацій області є партійним. У керівництві Чернівецької ОДА представлена тільки партія «Народний фронт»: членами партії є заступник голови адміністрації та керівник апарату.

 

У справі головного підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах 2015 року Ростислава Білика змінився суд – підсудність справи визначена за Першотравневим районним судом м. Чернівці. Причиною є те, що протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями нового призначення не відбулося, бо не вистачає потрібної кількості суддів у Шевченківському суді для розподілу справи.

 

Всього на виборах в чотирьох ОТГ Чернівецької області зареєстровано 432 кандидата Серед них 30 самовисуванців та 402 представників від 11 місцевих організацій політичних партій. Найбільше представництво у партії ВО «Батьківщина» – 92 кандидата. Найбільше зареєстрованих кандидатів у Хотинській ОТГ. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області у період з 20 серпня по 20 листопада зафіксували близько 300 публікацій у регіональних ЗМІ про потенційних кандидатів у президенти та їхні партії, що можуть мати ознаки прихованої політичної реклами. 17% цих матеріалів містили ознаки чорного піару.

 

У справі головного підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах у Чернівцях 2015 року Ростислава Білика третій самовідвід судді за місяць. У справі проходили близько сотні підозрюваних.  Троє – засуджені (посередники у передачі коштів виборцям), 12 – визнали свою провину за те, що взяли гроші та покаялися в суді. Справи 4 підсудних досі на розгляді. Всі судді, які оголосили самовідвід, були головуючими у провадженнях щодо засуджених за продаж голосів студентів.

 

Святкування 100-річчя Буковинського віча 3 листопада в м. Чернівці відвідали Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк та Арсен Аваков.

 

Сьогодні в Шевченківському районному суді Чернівців мали почати розгляд справи Ростислава Білика про підкуп виборців з самого початку. Але засідання не відбулось. Адвокат не з’явився, а підсудний спізнився. Це – перше засідання із суддею Галиною Слободян, на яку днями була перерозподілена ця справа.

 

25 жовтня минуло три роки з моменту, коли спостерігачі ОПОРИ зафіксували організацію підкупу виборців на місцевих виборах у Чернівцях. Понад два роки тривало досудове розслідування, а з початку року триває й судовий розгляд у цій справі з чинним депутатом Чернівецької міської ради Ростиславом Біликом у якості обвинуваченого. Однак, розгляд цієї справи може розпочатися з самого початку, адже 17 жовтня закінчився строк повноважень судді, який здійснює судове провадження у цій справі.

 

22 та 23 травня в Шевченківському районному суді міста Чернівці мали відбутися засідання у справі щодо підкупу виборців на місцевих виборах у 2015 році, у якому підозрюють кандидата у депутати Чернівецької міської ради Ростислава Білика. Суд планував дослідити докази та заслухати свідків, проте засідання було перенесено на середину червня.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018