Opora

22 та 23 травня в Шевченківському районному суді міста Чернівці мали відбутися засідання у справі щодо підкупу виборців на місцевих виборах у 2015 році, у якому підозрюють кандидата у депутати Чернівецької міської ради Ростислава Білика. Суд планував дослідити докази та заслухати свідків, проте засідання було перенесено на середину червня.

 

Депутат Чернівецької міської ради Ростислав Білик, який обвинувачується у підкупі виборців на місцевих виборах у 2015 році, своєї вини не визнає.  Про це йшла мова під час судового засідання 27 березня у Шевченківському районному суді міста Чернівці.

 

28 лютого в Шевченківському районному суді міста Чернівці відбулося підготовче засідання щодо резонансної справі підкупу виборців кандидатом у депутати Ростиславом Біликом на місцевих виборах у 2015 році.

 

Підозрюваний в організації підкупу виборців на місцевих виборах в Чернівцях у 2015 році Ростислав Білик, чинний депутат Чернівецької міської ради, не з’явився до суду. Сьогодні, 12 лютого, в Шевченківському районному суді міста Чернівці мало відбутися підготовче засідання, на яке підозрюваний не з’явився та не повідомив суд про причину неявки. У результаті суддя переніс засідання на пізнішу дату – 28 лютого.

 

Членам Черкаської обласної виборчої комісії 14 серпня оголошено про підозру щодо фальшування результатів чергових виборів депутатів до Черкаської обласної ради 25 жовтня 2015 року. Про це повідомили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

 

Під час місцевих виборів 2015 року було зафіксовано 1559 порушень за даними моніторингу окремих виборчих дільниць, який проводила Громадянська мережа ОПОРА.

 

Непереконливість розслідуваньзлочинів кандидатів на виборах викликає справедливу критику правоохоронних органів, але виборці теж виступають ініціаторами серйозних порушень законодавства. Зокрема, мова йде про достатньо масову практику голосування без пред’явлення паспортів чи отримання бюлетенів замість своїх родичів.  Більшість цих порушень, безумовно, мала так званий побутовий характер, але вони засвідчують необхідність значних зусиль із профілактикизлочинів та підвищення поінформованості виборцівта членів ДВК.

 

Проблеми в діяльності виборчих комісій стали вже традиційними викликами для виборчого процесу. Постійні ротації у складі виборчих комісій, сформованих за поданнями політичних партій та кандидатів, знижують ефект від навчання членів таких комісій і часто вибори організовують некомпетентні громадяни. Залежність членів комісій від партій та кандидатів, яка базується на неофіційних доплатах чи адміністративному ресурсі, провокує зловживання  та маніпуляції виборчими процедурами.  На чергових місцевих виборах 2015 р. спостерігачі ОПОРИ зафіксували і перевірили 227 порушень в діяльності виборчих комісій, включаючи маніпуляції із виборчими бюлетенями, незаконну видачу виборчих бюлетенів,  ухилення членів виборчих комісій від виконання своїх повноважень.

 

Кримінальні правопорушення у сфері виборчих прав в Україні є численними, їх масовий характер нерідко ставить під загрозу можливість визнання виборів такими, що відповідають демократичним стандартам. Наприклад, у 2004 році значний обсяг виборчих фальсифікацій призвів до масових протестів в Україні. Злочинами, які найбільше впливають на викривлення результатів волевиявлення, створення неконкурентних умов для кандидатів, є порушення фінансування виборчих кампаній. Саме тіньове фінансування стає джерелом іншого масового кримінального явища – підкупу виборців.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018