Opora

Упродовж червня-жовтня Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала на Хмельниччині 31 випадок, коли народні обранці використовували тему виділення на їхні округи бюджетних коштів для «самопіару». Свою ймовірну причетність до залучення коштів афішували перед виборцями всі семеро мажоритарників від області.

 

Хмельницька область – одна з лідерів за кількістю реалізованих протягом останнього часу благодійних ініціатив, які мають ознаки агітації. Упродовж осені спостерігачі ОПОРИ зафіксувала в регіоні випадки благодійності від імені шести народних депутатів.

 

Упродовж вересня-листопада на Хмельниччині побували дев’ятеро потенційних кандидатів у Президенти: Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Олександр Шевченко, Олег Ляшко, Сергій Тарута, Юрій Дерев'янко, Анатолій Гриценко, Валентин Наливайченко та Олег Тягнибок, який тоді ще не оголосив про свою підтримку на президентських виборах Руслана Кошулинського. Окремі з політиків встигли двічі відвідати область восени. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Офіційно виборча кампанія ще не стартувала, а друковані періодичні видання Хмельниччини активно публікують матеріали на виборчу тематику, передусім про потенційних кандидатів, які не маркуються як політична реклама.

 

На Хмельниччині із 63 голів обласних та районних державних адміністрацій, їхніх заступників і керівників апаратів адміністрацій 71% є безпартійними, решта 29% – представники політичних партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Аграрна партія України, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «За конкретні справи» та «Свобода». Такими є офіційні дані, надані у відповідях на інформаційні запити Громадянської мережі ОПОРА.

 

У суботу, 3 листопада, мешканцям Хмельницького роздавали пакети з цукром, борошном, соняшниковою олією та макаронними виробами. За словами людей, які отримували набори, акцію ініціював голова Хмельницького обласного осередку політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Олег Лукашук. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Дві дільниці у Хмельницькій та Харківській областях залишились без електропостачання. Виборчі комісії рахують бюлетені з ліхтариками.

 

Колишня голова Слобідсько-Кульчієвецької ТВК від «БПП «Солідарність», а нині член комісії від Аграрної партії України звинувачує чинного голову села і водночас кандидата на посаду голови Слобідки-Кульчієвецької у тиску та погрозах. Із відповідною заявою жінка звернулася до поліції.

 

У Красилові, на Хмельниччині, в день голосування виявили помилку в бюлетені: у списку був відсутній восьмий номер – політична партія «Українське об'єднання патріотів – УКРОП».

 

Листівки з ознаками «чорного піару» щодо кандидатки на посаду міського голови зафіксували в одному з мікрорайонів Красилова, що на Хмельниччині. Про цей факт представники штабу кандидатки повідомили в правоохоронні органи, які задокументували правопорушення і почали вилучати листівки.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018